Kličko v Praze: ”Rusko chce Ukrajinu bez Ukrajinců“. Kyjevský starosta varoval obyvatele EU

Kyjevský starosta Vitalij Kličko je nyní v České republice s diplomatickou misí. Někdejší sportovec, který nyní obsadil křeslo starosty v Kyjevě, přijel do hlavního města ČR Prahy na schůzi zástupců evropských měst a regionů na schůzi vedení Evropského výboru regionů.

Vitalij Kličko/Zdroj: YouTube

Sekání organizovala Rada Evropské Unii, v čele které aktuální Česká Republika stojí.

Vitalij Kličko/Zdroj: YouTube

Kličko měl během jednání vystoupení, na němž prohlásil, že jednota členských zemí je klíčem k zajištění míru v Evropě. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Podle starosty hlavního města Ukrajiny, který pozici zastává od roku 2014, válečné činy na Ukrajině a ruská agrese bude mít vliv nejen na obyvatele Ukrajiny a Ruska, ale i na obyvatele evropských států. Kličko dodal, že je chybou si myslet opak.

Vitalij Kličko/Zdroj: YouTube

Vitalij Kličko si je jistý, že agresivní Rusko páchá genocidu, protože mu jde pouze o nové území. ”Rusko chce Ukrajinu bez Ukrajinců,“ komentoval kyjevský starosta.

Ivan Bartoš/Zdroj: YouTube

Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš během setkání se vyjádřil k poválečné obnově Ukrajiny. Podle něj, Česko již chystá projekty společně s ukrajinskou stranou, které by pomohly zajistit obnovu země.

ČTĚTE TAKÉ: ZÁPAS NHL V PRAZE BEZ RUSŮ: HAŠEK SE JIŽ OBRÁTIL NA MINISTERSTVO ZAHRANIČÍ

PSALI JSME: NIKDY HROZBA POUŽITÍ JADERNÝCH ZBRANÍ NEBYLA VĚTŠÍ NEŽ NYNÍ: VLADIMIR PUTIN MÁ PODLE EXPERTA JEN DVĚ MOŽNOSTI

Share