Legendární písničkář Jaromír Nohavica slaví 70 let: umělec kvůli medaili přišel o část fanoušků

Jaromír Nohavica se narodil 7. června 1953 v Ostravě, dnes slaví 70. narozeniny. Spousta lidí písničkáře obdivuje, ale před pěti lety kvůli jedné medaili přišel o část fanoušků.

Jaromír Nohavica se začal hudbě věnovat už v dětství, byl to jeho koníček. Studoval na Střední knihovnické škole v Brně a později vystřídal několik zaměstnání.

Jaromír Nohavica / Zdroj: youtube.com

Napsal píseň pro Marii Rottrovou, která se stala populární, a pak se rozhodl, že chce psát písničky a hrát na kytaru. Kromě toho hraje na housle a flétnu. Nutno říci, že nemá žádné hudební vzdělání, učil se sám.

Svou kariéru zahájil v šedesátých letech, spolupracoval se skupinami Atlantis a Majestic, ale psal také například pro Věru Špinarovou.

Jaromír Nohavica / Zdroj: youtube.com

Jaromír Nohavica se později stal známým písničkářem, textařem a zpěvákem. Vystupuje nejen v České republice a na Slovensku, ale také v Polsku. Pro fanoušky bývají jeho koncerty jedinečným zážitkem.

V roce 2017 mu prezident České republiky Miloš Zeman udělil medaili Za zásluhy. V roce 2018 mu ruský prezident Vladimir Putin udělil Puškinovu medaili.

Jaromír Nohavica / Zdroj: youtube.com

Server Super.cz píše, že z tohoto důvodu přišel o část fanoušků. Loni umělec odmítl tuto medaili vrátit a vysvětlil, že by to bylo jen „laciné gesto“.

PSALI JSME: „NEJDŘÍV TO NEBYLA LÁSKA, ALE HLTALA JSEM HO“: ORNELLA KOKTOVÁ PROMLUVILA O ZAČÁTCÍCH S O 36 LET STARŠÍM MANŽELEM

PŘIPOMÍNÁME: ČEŠI NEJVÍCE DŮVĚŘUJÍ PREZIDENTU PETRU PAVLOVI: PRŮZKUM UKÁZAL, JAK JSOU NA TOM OSTATNÍ POLITICI

Share