Lidé si mohou spočítat, jakou pomoc na energie dostanou: Resort spustil kalkulačku

Domácnosti mají nyní možnost spočítat, jakou orientační výši příspěvku na energie dostanou od státu. To je možné díky kalkulačce, kterou spustil resort průmyslu a obchodu. Na novém webu si lidé mohou přečíst o úsporném tarifu a také se mohou dozvědět, jak mohou během topné sezóny ušetřit . Informuje o tom ČT24.

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) uvedl, že resort spustil kalkulačku na novém webu energiezamene.cz.

Jozef Síkela / Zdroj: youtube.com

Díky této kalkulačce se lidé mohou dozvědět, jaký příspěvek dostanou letos a příští rok. Odpuštěny budou i poplatky za obnovitelné zdroje energie, kalkulačka tuto částku také ukáže.

Domácnosti dostanou pomoc od státu, v průměru to bude 15 tisíc Kč. Výše příspěvku bude letos v průměru 4 tisíce Kč. Druhá část pomoci bude vyplacena začátkem příštího roku.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V říjnu stát pomůže všem domácnostem, které spotřebovávají elektřinu. Příspěvek v rámci úsporného tarifu bude 2 až 3,5 tisíce Kč, záležet bude i na tarifu. Odpuštěny budou i poplatky za obnovitelné zdroje, to lidem také pomůže.

Příspěvek stát vyplatí obchodníkům, díky čemuž by se měly snížit zálohy na energie pro občany. Lidé o tento příspěvek nebudou muset letos žádat.

Jozef Síkela / Zdroj: tv.blesk.cz

Letos stát vyplatí příspěvek všem domácnostem, které spotřebovávají elektřinu. V příštím roce bude ale vyplácen přes jednotlivé komodity, jako je plyn, teplo, elektřina.

Psali jsme:Proč autobiografický film o Jiřím Krampolovi nebude mít premiéru 1. září: „Je to pro nás nepříjemné“

PSALI JSME: „NEUVĚŘITELNÁ DRZOST“: BABIŠ DOSTAL DOPIS OD JUREČKY. EXPREMIÉR PROZRADIL, JAKÝ POBÍRÁ DŮCHOD

PŘIPOMÍNÁME: „BYL BY TO BEZPEČNOSTNÍ PŘÍNOS PRO CELOU EVROPU“: SCHOLZ NAVRHL, ABY V EVROPĚ VZNIKL NOVÝ SYSTÉM PROTIVZDUŠNÉ OBRANY

Share