„Byl by to bezpečnostní přínos pro celou Evropu“: Scholz navrhl, aby v Evropě vznikl nový systém protivzdušné obrany

Německý kancléř Olaf Scholz ve svém projevu na Karlově univerzitě vyzval k vytvoření nového společného evropského systému protivzdušné obrany po skončení války na Ukrajině.

Evropská unie by podle Scholze měla vytvořit společné zbraňové systémy. Německý kancléř uvedl, že Německo bude v příštích letech investovat velké částky do svého systému protivzdušné obrany.

Vlajky/ ilustrační foto/ Zdroj: pravdatutnews.com

„Německo vytváří budoucí systém protivzdušné obrany tak, aby v případě zájmu naši evropští sousedé, jako jsou Poláci, pobaltské země, Nizozemsko, Česká republika, Slovensko nebo naši skandinávští partneři mohli být jeho součástí,“ uvedl Scholz.

Německý kancléř Olaf Scholz/ Zdroj: YouTube

Německý kancléř se domnívá, že vytvoření takového systému protivzdušné obrany bude levnější a efektivnější, než kdyby si každá evropská země samostatně vytvořila svůj vlastní systém protivzdušné obrany.

„Byl by to bezpečnostní přínos pro celou Evropu,“ zdůraznil Scholz.

Německý kancléř Olaf Scholz/ Zdroj: YouTube

Inspektor německého vojenského letectva generál poručík Ingo Gerhartz Scholzův návrh podpořil a řekl, že může jít o nákup izraelského systému Arrow 3, který je v současné době nejvyspělejším systémem obrany proti raketám dlouhého doletu. První takový systém by mohl být podle něj uveden do provozu v roce 2025, píše Bild.

PSALI JSME: JAK VYPADÁ MANŽELKA OLAFA SCHOLZE: MILUJE ŠPERKY A MÁ RÁDA JEDNODUCHÉ OBLEČENÍ

PŘIPOMÍNÁME: PŘED RUSKOU INVAZÍ SCHOLZ UJISTIL PUTINA, ŽE SE UKRAJINA V PŘÍŠTÍCH 30 LETECH NESTANE ČLENEM NATO

Share