Lukáš Vaculík slaví 61. narozeniny : Jak se změnil idol dívčích srdcí

Ve čtvrtek oslavil Lukáš Vaculík své 61. narozeniny. Herec býval idolem mnoha žen, o jejich přízeň nikdy neměl nouzi. Během své kariéry ztvárnil obrovské množství rolí.

Pražský rodák a absolvent konzervatoře Lukáš Vaculík se narodil 8. června 1962. Působil v Městských divadlech pražských, v Divadle Rokoko a v Činoherním klubu.

Lukáš Vaculík / Zdroj: youtube.com

Svou kariéru zahájil v roce 1979. Bylo mu sedmnáct let, když si ho režisér Karel Kachyňa vybral do svého filmu Lásky mezi kapkami deště, Vaculík ztvárnil jednu z hlavních rolí. Později herec řekl, že měl štěstí na režiséry a snímky.

Tehdy ještě nevěděl, že se stane idolem mnoha žen a že spousta fanynek bude mít ve svých bytech plakáty s jeho obličejem.

Lukáš Vaculík / Zdroj: tv.blesk.cz

V osmdesátých letech byl velmi populární. Diváci si pamatují, že hrál ve filmech Kamarád do deště, Zelená vlna, Tankový prapor, Oznamuje se láskám vašim, Příběh kmotra, Jak básníci čekají na zázrak a v seriálech Dobrá voda, Strážce duší, Černí baroni a Třetí patro.

Kariéru zatím ukončit nehodlá, v posledních letech hraje především v seriálech.

Lukáš Vaculík / Zdroj: youtube.com

Zajímavým faktem také je, že herec už 14 let nepije alkohol. Lukáš Vaculík je rozvedený, má syna Lukáše a dceru Alexandru. Talentovaná je i jeho neteř, která se také věnuje herectví.

PSALI JSME: IVANA GOTTOVÁ ZASE PŘITAHUJE POZORNOST: CO ŘEKL JAROMÍR SOUKUP O VDOVĚ PO KARLU GOTTOVI

PŘIPOMÍNÁME: VERONIKA ŽILKOVÁ SE POCHLUBILA, ŽE VYCHOVALA SVÉ SYNY JAKO GENTLEMANY: „ZÁVIDÍM TĚM NEVĚSTÁM, BUDOU SE MÍT JAKO V BAVLNCE“

Share