Marian Jurečka navrhl zvýšení minimální mzdy: o kolik by mohla vzrůst a jak na tento návrh reagovaly odbory a zástupci zaměstnavatelů

Ministerstvo práce a sociálních věcí navrhuje zvýšit minimální mzdu, která nyní činí 16,2 tisíce Kč. Podle návrhu resortu by se od začátku roku 2023 mohla zvýšit o 1,1 tisíce Kč, tedy na 17,3 tisíce Kč. Zástupci odborů a zaměstnavatelů řekli, co si o tomto návrhu myslí. Informuje o tom server TN.cz.

Šéf resortu práce Marian Jurečka dříve říkal, že minimální mzda by mohla být zvýšena o 350 Kč. Nicméně navrhuje, aby minimální mzda v lednu stoupla o 1,1 tisíce Kč.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Zástupci zaměstnavatelů a odboráři dostali v pátek od resortu práce návrh na zvýšení minimální mzdy.

„Nemáme z něho radost. Například od druhé do sedmé kategorie takzvané zaručené minimální mzdy je zvýšení nulové, u první a u poslední činí 6,79 procenta,“ řekl pro TN.cz mluvčí ČMKOS Pavel Vlček.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Připomněl také, že v sousedním Německu je inflace nižší než v Česku, německá vláda však již v roce 2022 dvakrát zvýšila minimální mzdu.

Odbory na jaře navrhly zvýšení o 2 tisíce Kč. Pak navrhly zvýšit minimální mzdu na 20 tisíc Kč. S takovým návrhem tehdy ale nesouhlasili zaměstnavatelé.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle mluvčího Svazu průmyslu a dopravy Miroslava Hažera svaz poskytne resortu práce připomínky. Totéž měla udělat i Hospodářská komora.

PSALI JSME: METEOROLOGOVÉ PROZRADILI, JAKÉ POČASÍ ČEKÁ ČESKO TENTO TÝDEN: SLUNÍČKA SI UŽ NEUŽIJEME

PŘIPOMÍNÁME: „TO NENÍ PRAVDA“: JIŘÍ KRAMPOL SE PĚKNĚ ROZČÍLIL. VYVRÁTIL SLOVA SVÉHO MANAŽERA A PROZRADIL, PROČ MUSEL DO NEMOCNICE

Share