Martin Kupka si myslí, že na jaře se občanům uleví: „Čeká nás extrémní rok 2023,“ reagoval Karel Havlíček

Místopředseda Poslanecké sněmovny a exministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) si myslí, že příští rok bude ještě horší než ten letošní. Vláda učinila určité kroky, ale dle jeho slov to nevyřeší všechny problémy. Informuje o tom CNN Prima News.

Martin Kupka / Zdroj: youtube.com

„Na jaře se lidem uleví, protože se podařilo vyřešit vysoké ceny paliv i energií,“ řekl v pořadu Partie Terezie Tománkové šéf resortu dopravy Martin Kupka (ODS). Podle něj budou mít brzy tyto kroky pozitivní dopady.

Na jeho slova reagoval bývalý ministr průmyslu, který uvedl, že situace příští rok nebude lepší. Vysvětlil, že komodity zůstávají na světových trzích drahé.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Proto sice vláda učinila určité kroky, ale nedokáže vyřešit všechny stávající problémy. „Čeká nás extrémní rok 2023, který bude i zásluhou vašich neopatření horší, než je ten letošní,“ prohlásil Karel Havlíček.

Ministr dopravy řekl, že si uvědomuje, že současná situace je složitá. Ministři by proto podle něj museli občanům podrobně vysvětlovat, jakou pomoc pro ně kabinet připravil.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Sám se snaží spoluobčanům vysvětlovat, co znamenají konkrétní příspěvky, co je zastropování cen a jak to ovlivní jejich životy.

Martin Kupka také připomněl, že mnoho občanů už dostalo příspěvek na dítě. Lidé také dostanou pomoc v rámci úsporného tarifu. Kromě toho mají občané jistotu, že nebudou platit za energie víc než strop, který kabinet stanovil.

Martin Kupka / Zdroj: youtube.com

Ministr dopravy dodal, že nyní vláda podniká takové kroky, aby Češi v budoucnu nemuseli čelit ještě závažnějším problémům.

PSALI JSME: „MUSÍME SI DEFINITIVNĚ UJASNIT“: ANO PROJEDNÁ, ZDA POŠLE NĚKOHO DO PREZIDENTSKÝCH VOLEB. KDY VEŘEJNĚ SDĚLÍ VÝSLEDEK JEDNÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: “HRAJEME VŮČI VELKÉ PŘESILE“: ANO ZÍSKALO V SENÁTNÍCH VOLBÁCH JEN 3 MANDÁTY. HAVLÍČEK PROZRADIL, JAK HODNOTÍ VÝSLEDKY

Share