Miloš Zeman uvedl, že by vyměnil šest ministrů: Prezident se vyjádřil i k tomu, zda Andrej Babiš bude kandidovat na hlavu státu

Prezident Miloš Zeman by v současné vládě chtěl vyměnit šest ministrů. Hlava státu také promluvila o komunálních volbách a prezidentských volbách. Píše o tom CNN Prima News.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Prezident v rozhovoru pro MF Dnes řekl, že považuje Petra Fialu (ODS) za dobrého předsedu vlády. Hlava státu však kritizovala některé šéfy resortů.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Rád by vyměnil minimálně šest ministrů. Vysvětlil, že například šéf české diplomacie Jan Lipavský (Česká pirátská strana) má nižší vzdělání než mnozí čeští velvyslanci.

Jan Lipavský / Zdroj: youtube.com

Šéfem resortu průmyslu a obchodu je Jozef Síkela (za STAN), který byl bankéřem, který se dříve nezabýval průmyslem a energetikou.

Jozef Síkela / Zdroj: tv.blesk.cz

Šéf státní kasy Zbyněk Stanjura (ODS) nemá podle něj ekonomické vzdělání. Ministr vnitra Vít Rakušan je předsedou hnutí STAN, kterého se týká velké množství skandálů.

Zbyněk Stanjura / Zdroj: youtube.com

Rád by také vyměnil ministryni životního prostředí Annu Hubáčkovou (KDU-ČSL), která podle jeho slov je „dobromyslná teta, která adoruje Green Deal včetně zákazu aut se spalovacími motory a neuvědomuje si rizika, která Green Deal přináší“.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Šéfka resortu pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová (TOP 09) je další ministryní, kterou by prezident vyměnil. Označil ji za neviditelnou funkcionářku TOP 09.

Anna Hubáčková / Zdroj: youtube.com

Hlava státu promluvila také o komunálních volbách. Miloš Zeman souhlasí s tvrzením, že tyto volby jsou určitým referendem o vládě. V západních státech politické strany a občané chápou podle něj komunální volby jako druh referenda o vládě.

Helena Langšádlová / Zdroj: youtube.com

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) nedávno řekl, že má zájem spíše o funkci premiéra. Prezident mu však nevěří a předpokládá, že šéf hnutí ANO bude kandidovat na prezidenta.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Miloš Zeman vysvětlil, že volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční za tři roky, takže je ještě brzy o tom mluvit. Prezident mu navíc loni na podzim nabídl premiérský post jako šéfovi vítězné strany, Andrej Babiš to však veřejně odmítl. Dodal, že ho trochu zná, proto si myslí, že bude kandidovat na hlavu státu.

Psali jsme:Vojta Dyk promluvil o posledních dnech svého otce: „Ať říkáte, co říkáte, mně je to jedno“

PSALI JSME: TOMIO OKAMURA BY V MOSKVĚ JEDNAL O DODÁVKÁCH PLYNU: JAK NA TO REAGOVAL IVAN BARTOŠ A MARKÉTA PEKAROVÁ ADAMOVÁ

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDA PLÁNUJE ZVÝŠIT ŽIVOTNÍ A EXISTENČNÍ MINIMUM: „DOJDE KE ZVÝŠENÍ I PŘÍDAVKU NA DÍTĚ,“ ŘEKL MARIAN JUREČKA

Share