Miroslav Kalousek se vyjádřil o rostoucí inflaci: exministr financí řekl, koho nejvíce ohrožuje a jestli pomoc vlády je dostatečná

Inflace se v České republice zvyšuje nevídanými kroky a v nejbližší době ke zlepšení nedojde. Ceny meziročně již vyrostly na 17,2 % a v posledních několika měsících se jedná o rekord od roku 1993. Nejvíce se ceny zvyšují na potraviny, což potvrzuje Český statistický úřad. Exšéf státní kasy Miroslav Kalousek uvedl, koho inflace nejvíce ohrožuje a jestli pomoc vlády je pro občany dostatečná. Informuje o tom web zivotvcesku.cz.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Statistici uvedli, že potraviny meziročně zdražily o 18 %. Ještě více vyrostly ceny u energií, teplé vody a pohonných hmot. Meziměsíční inflace činila 1,6 %.

O situaci nyní promluvil bývalý poslanec Miroslav Kalousek. Dle jeho slov inflace nejvíce decimuje střední třídu, která musí utrácet své úspory. Vláda by proto měla zdražování maximálně krotit.

Miroslav Kalousek / Zdroj: yooutube.com

Kabinet by podle Kalouska neměl rozhazovat peníze a snažit se likvidovat obrovský schodek rozpočtu.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

„Pomáhat se může jenom těm nejchudším, z tohoto hlediska si myslím, že pomoc dostatečná je,“ řekl exministr financí s tím, že naopak nepodporuje plošná opatření, která naopak způsobují další vlnu inflace.

PSALI JSME: VÍTĚZSLAV JANDÁK SLAVÍ 75. NAROZENINY: PROČ SE VŠAK SE SYNEM A DVĚMA VNOUČATY NESTÝKÁ

PŘIPOMÍNÁME: JIŘINA BOHDALOVÁ SE DOČKALA: PODNIKATEL ĽUBOMÍR FOCKO JE NA SVOBODĚ. KDY BYL PROPUŠTĚN Z VAZBY

Share