„To mnoho překvapí“: Princ Harry nedostane americké občanství

Přestože se princ Harry, 35, spolu se svou 38letou manželkou Meghan Markle a jejich 11měsíčním synem přestěhovali z Kanady do Spojených států, vévoda ze Sussexu se nestane občanem této země.

Pár se nedávno přestěhoval z Kanady do Los Angeles.

Princ Harry však neplánuje získat americké občanství, protože za to bude muset obětovat britské tituly, které si po vzdání se svých královských povinností zachoval.

.

V USA se manželé rozhodli pokračovat v budování své kariéry, bez ohledu na britskou monarchickou rodinu. Přesto, přes četné veřejné předpoklady, prince Harry neplánuje získat dvojí občanství.

„Harry nežádá o zelenou kartu nebo duální občanství kdykoli, což pro mnohé překvapí, protože většina lidí předpokládala, že to udělá, až se přestěhoval do Spojených států,“ řekl zasvěcenci.

.

Stejně jako každý Brit má i nadále možnost pobytu v zemi po dobu 90 dnů bez víza. Je však možné, že obdržel diplomatické nebo jiné zvláštní vstupní vízum.

Takové rozhodnutí rodiny je odůvodněno skutečností, že v zájmu amerického občanství se princ Harry bude muset vzdát titulů, které si ponechal ve Spojeném království poté, co se vzdal královské autority.

.

Kromě toho bude muset platit daně do státního rozpočtu USA ze zisků, které dostane kdekoli na světě.

Místo toho může Harry získat obchodní vízum, pokud je ochoten investovat do americké ekonomiky nebo speciální vízum pro „lidi s mimořádnými schopnostmi nebo úspěchy“.

.

Share