„Musíme mít kandidáta“: Andrej Babiš řekl, proč ANO vyšle kandidáta do boje o Hrad

Šéf hnutí ANO a bývalý předseda vlády Andrej Babiš uvedl, že ANO by mělo mít svého kandidáta na prezidenta, protože je nejsilnějším uskupením. Řekl, že tři čeští prezidenti byli nominanty nejsilnějších politických uskupení. Informuje o tom server iDnes.cz.

Šéf ANO připomněl, že Václava Havla podporovalo Občanské fórum, Václav Klaus byl předsedou Občanské demokratické strany a Miloš Zeman byl předsedou České strany sociálně demokratické.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Miloš Zeman se stal hlavou státu v roce 2013, šéfem ČSSD byl ale od roku 1993 do roku 2011. Dá se tedy říci, že dosáhl úspěchu navzdory své bývalé straně, protože ČSSD měla v roce 2013 vlastního kandidáta.

„Jako nejsilnější politické uskupení musíme mít kandidáta,“ řekl Andrej Babiš ve svém pořadu Čau lidi.

Andrej Babiš / Zdroj: gettyimages.com

Koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) se však rozhodla podpořit hned tři kandidáty. Zástupci koalice řekli, že generál ve výslužbě Petr Pavel, ekonomka Danuše Nerudová a senátor Pavel Fischer jsou těmi kandidáty, kteří by se mohli stát hlavou státu a byli by slušní.

Devatenáct lidí už oznámilo, že budou kandidovat. Kandidát hnutí ANO by mohl být dvacátý. Hnutí představí svého kandidáta v pondělí 31. října.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Andrej Babiš je zatím v izolaci, protože se nakazil koronavirem. Izolace ve středu měla skončit, proto chtěl ještě podstoupit vyšetření srdce.

PSALI JSME: DIVÁCI SI VŠIMLI PODIVNÝCH STOP NA RUCE VLADIMIRA PUTINA: SPEKULUJE SE, ŽE RUSKÝ PREZIDENT TRPÍ ZÁVAŽNOU NEMOCÍ

PŘIPOMÍNÁME: „JE NAPROSTO AMATÉRSKÁ“: KALOUSEK SE PUSTIL DO VLÁDY A ŘEKL, CO SI MYSLÍ O DANI Z NEOČEKÁVANÝCH ZISKŮ

Share