„Nejde o peníze, ale jde o princip“: Helena Vondráčková se dočkala rozhodnutí soudu ohledně své penze. Co prozradil její manžel

Helena Vondráčková je legendární zpěvačka, která svou kariéru zahájila v šedesátých letech. Před dvanácti lety zažádala o důchod, ale když zjistila, kolik bude pobírat, byla v šoku. Považovala to za nespravedlivé, a tak se obrátila na soud. Její muž Martin Michal pro portál Život v Česku prozradil, že se umělkyně nakonec dočkala rozhodnutí soudu.

Helena Vondráčková / Zdroj: youtube.com

Helena Vondráčková zažádala o důchod v roce 2011. Když ale zjistila, že bude pobírat 8 000 Kč měsíčně, myslela si, že jde o nějaký hloupý vtip. Později jí důchod zvedli na 13 000 Kč.

To ale považovala za nespravedlivé, protože celý svůj pracovní život platila daně a odváděla všechny platby na zdravotní a sociální pojištění.

Helena Vondráčková / Zdroj: iDnes.tv

Za svou kariéru odvedla do státní pokladny miliony korun. V rozhovoru pro deník Plus7Dní prozradila, že za socialismu, kdy spolupracovala s agenturou Pragokoncert, byl její honorář 900 korun, navíc vystupovala v jiných zemích a vydělávala pro stát spoustu cizích měn. Na to ale podle ní všichni jakoby zapomněli.

V pondělí se zpěvačka dozvěděla radostnou zprávu, její právník obdržel soudní rozhodnutí. „Soud podle slov našeho advokáta rozhodl důchodový výměr zrušit a vyměřit nový správným způsobem,“ řekl pro Život v Česku Martin Michal.

Helena Vondráčková / Zdroj: youtube.com

Helena Vondráčková na to čekala zhruba dva roky. „Nejde o peníze, ale jde o princip a ten je důležitý,“ dodal zpěvaččin manžel.

PSALI JSME: S PÍSNĚMI KARLA GOTTA: FELIX SLOVÁČEK SPOLUPRACUJE S TALENTOVANÝM A ZADLUŽENÝM ZPĚVÁKEM, ALE NIC MU NEPLATÍ

PŘIPOMÍNÁME: BÝVALÝ TAJEMNÍK KARLA GOTTA OSTŘE ZKRITIZOVAL SERIÁL IVETA A REŽISÉRA: „POKAZIL, CO MOHL“

Share