„Nemají moc co nabídnout“: Babiš hodnotil kandidáty na prezidenta, které podpořila koalice SPOLU

Bývalý premiér a šéf ANO Andrej Babiš reagoval na zprávu, že koalice SPOLU podpořila tři kandidáty na prezidenta. Ke koaliční strategii se vyjádřil na svém Twitteru.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Zástupci koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) ve středu představili svou strategii pro volby. Koalice podpoří tři kandidáty. Jde o generála ve výslužbě Petra Pavla, ekonomku Danuši Nerudovou a senátora Pavla Fischera.

Andrej Babiš na Twitteru napsal, že koalice podporuje bývalého komunistického rozvědčíka, kterého podporuje i zbrojařský lobbista.

Druhého kandidáta označil za pána, který by mohl diskriminovat homosexuály. Třetí kandidátkou je podle něj žena, která nemá jasný názor na důležité věci.

Na jeho výrok reagovala Danuše Nerudová. Napsala, že má na něj poměrně jasný názor.

https://twitter.com/AndrejBabis/status/1577300280563175426

„Sice nejsem lobbista a nikoho neřídím, ale ti, kterým radím a pomáhám, jsou velmi úspěšní… Věřím, že úspěšný bude i kandidát a posléze prezident republiky Petr Pavel,“ cituje server iDnes.cz bývalého velvyslance v Rusku a v USA Petra Koláře.

Andrej Babiš zatím nepotvrdil, zda bude kandidovat na hlavu státu. Své rozhodnutí by mohl bývalý předseda vlády oznámit na konci tohoto měsíce.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Senátor Marek Hilšer, matematik a miliardář Karel Janeček a bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková hodlají také kandidovat na prezidenta. Nikdo z nich ale o podporu vládní koalice nepožádal.

PSALI JSME: SPOLU NEBUDE MÍT VLASTNÍHO KANDIDÁTA NA PREZIDENTA: KOALICE PROTO PODPOŘÍ TŘI KANDIDÁTY

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ PROZRADIL, JAK BY SE HO VLÁDNÍ KOALICE MOHLA ZBAVIT: „ČÍM DÉLE DO MĚ BUDETE KOPAT, TÍM DÉLE BUDU V POLITICE“

Share