Němcová se tvrdě pustila do Babiše: senátorka hají kolegu Miloše Vystrčila

Předseda Senátu Miloš Vystrčil se dostal do druhého kola senátních voleb, kde jeho soupeřkou bude Jana Nagyová z hnutí ANO. Politik nyní čelí velké kritice ze strany předsedy hnutí Andreje Babiše. Ten říká, že Vystrčil za třicet let nic pro Česko neudělal a je ostudou horní komory Parlamentu.

Šéfa Senátu se zastala jeho kolegyně z ODS Miroslava Němcová, která prohlásila, že expremiérovi na naši zemi vůbec nezáleží a chce z Česka jenom něco „vyždímat“. Vytkla mu dokonce „kšeftování v Maroku“ a chtěla tam prý zůstat. Informuje o tom web blesk.cz.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Politici se tvrdě přestřelují před druhým kolem voleb a Andrej Babiš silně podporuje Janu Nagyovou, která je také s bývalý premiérem obviňována v kauze Čapí hnízdo.

Babiš označil Vystrčila za typického polistopadového politika. Úspěch Nagyové neočekával, protože ji téměř nikdo nezná. Podle expremiéra Vystrčil nic pro Česko neudělal.

Miloš Vystrčil / Zdroj: youtube.com

Politika se ale zastala senátorka Němcová. „Obavy z trestu a touha po moci ho ženou ke krajním prostředkům,“ uvedla s tím, že Babiš napadá čest slušného člověka, který se tomu nemůže bránit.

Vystrčil se ale snažil hájit a řekl, že Babiš má nekonečně mnoho lidí a peněz, čímž ho chce zlikvidovat.

Miroslava Němcová / Zdroj: youtube.com

Podle Němcové Babiš svými vyjádření chce u sebe udržet komunistické voliče, když mluví o polistopadovém kartelu. Samotného opozičního politika označila za „dotačního kuliferdu“.

Senátorka mu také vytkla kšeftování v Maroku, ve kterém chtěl zůstat. A to bylo v době, kdy se Vystrčil rozhodl pracovat pro obnovu Česka po komunistickém období.

PSALI JSME: EKONOM KŘEČEK UVEDL, ŽE RUSKO JE UDIVENÉ, ŽE EVROPA ZVLÁDÁ PŘERUŠENÍ DODÁVEK PLYNU: PROZRADIL, CO BUDE RADIT PREMIÉROVI

PŘIPOMÍNÁME: NATÁLIE GROSSOVÁ SLAVÍ 20. NAROZENINY: JAK SE VYVÍJÍ KARIÉRA MLADÉ KRÁSKY A S KÝM SPOJILA SVŮJ ŽIVOT

Share