„Nemohla jsem tomu uvěřit“: Žena našla vyčerpaného psa a její mazlíček se s radostí změnil přímo před očima

Tento srdcervoucí příběh toulavého psa ukazuje, co se stane, když zvíře není milováno a špatně o něj pečováno. A také na příkladu jejích hrdinů je vidět, jak velká je síla lásky a k jakým úžasným proměnám to vede.

Valia Orfanidou je velmi laskavá žena z Řecka a aktivně pomáhá několika záchranným organizacím v Aténách najednou. Pomohla mnoha toulavým psům najít dočasné nebo trvalé majitele.

Jednou listovala zprávami a uviděla fotku, která ji šokovala. Valia byla tak vyděšená, když viděla na obrázku hrozný stav psa, že prostě nemohla pomoci nespěchat k záchraně.

Kostra vychudlého psa jasně vyčnívala zpod jeho tenké bezsrsté kůže. Valia provedla malé vyšetřování a zjistila, že chudák žije nedaleko železniční stanice, 110 km od Athén.

To, co se stalo, pak ukazuje, že práce s láskou a péčí se diví a může někoho úplně změnit život!

.

Když zvedla psa, Valia byla velmi rozrušená, ale když zjistila, že choroby psa jsou léčitelné, s radostí se pustila do práce.

„Upřímně, když mi to veterinář řekl, s radostí jsem se zasmála,“ řekla.

„Nemohlа jsem tomu uvěřit.“

Žena volala psa Billy.

.

Vzala Billy domů a udělala z něj ložnici v jedné z koupelen zdarma.

Dny uběhly a pod pečovatelským křídlem Valie se Billy postupně vzpamatoval. Její péče a láska pomohla psovi zbavit se nemocí.

„Často jsem brala zvířata pro přehnanou expozici a hodně jsem pomáhala v útočištích v Aténách, ale nikdy jsem nemělа příležitost sledovat, jak se pes mění sám před sebou, přímo před očima,“ říká Valia.

„Bylo pro mě těžké rozloučit se s Billym, protože jsme sdíleli společný zázrak.“

.

Když se pes vzpamatoval ze svrabů a přibral, stal se skutečným pohledným mužem. Valia v něm stěží poznala velmi nešťastné stvoření, které vzala ze stanice.

Billy se proměnil v nádherného psa, na kterého by byl každý majitel hrdý, a Valia si uvědomila, že je čas rozloučit se.

Když se Řeka ze Švýcarska Emma dobrovolně rozhodla vyzvednout Billyho, Valia souhlasila, protože věděla, že noví majitelé psa budou milovat a rozmazlovat. Na letišti se Billy a Valia dotkly rozloučení.

.

Pro Valii bylo těžké vrátit psa zpět – tolik ho milovala. Proto pokračovala v komunikaci s Emmou telefonicky, Skype a e-mailem.

Ale nedávno jejich příběh pokračoval. Spasitel a její mazlíček se znovu setkali!

Na Vánoce dorazila Emma a její rodina do Řecka. Valia s radostí viděla, jak byl Billy šťastný se svými pány, kteří ho milovali.

Sdílejte tento příběh se svými přáteli!

Share