„Mám pocit, že jsem na druhé straně“: Princ Charles se poprvé za dlouhou dobu obrátil k Britům

Dědic trůnu, princ Charles, již nemá příznaky koronaviru. Díky nemoci se však na život díval úplně jinak. Ihned po překonání COVID-19 syn Alžběty II oslovil Brity a mluvil o své nemoci.

Vzhledem k nebezpečí pandemie koronavirů princ Charles zaznamenal na videu, které rozešel online.

.

Syn Alžběty II. přiznal, že měl mírné projevy COVID-19, takže nemoc přežil. A však i po zotavení se princ Charles rozhodl udržovat odstup s ostatními lidmi a nadále byt v karanténě.

„Po překonání koronavíru, který naštěstí ukázal jen mírné příznaky, mám pocit, že jsem na druhé straně pandemie. Stále však udržuji svou vzdálenost v komunikaci s lidmi a pokračuji v izolaci.“řekl.

.

Princ Charles poděkoval všem lékařům, kteří pracovali přesčas během pandemie, zapomněli na své rodiny nebo dovolené.

.

Zástupci Buckinghamského paláce navíc vyjádřili soustrast všem, jejichž příbuzní zemřeli na komplikace COVID-19. Na konci odvolání princ vyzval, aby byla věnována větší pozornost starším lidem, kteří jsou nejvíce ohroženi.

25. března princ Charles oznámil, že trpí koronavirus. Test na COVID-19 prošla také jeho manželka Camilla, ale její výsledek byl negativní.

.

Za méně než týden, 30. března, bylo známo, že se princ Charles zotavuje a již nemá žádné příznaky nemoci.

Podrobnosti o zacházení nejsou zveřejňovány zástupci monarchie. Zároveň zasvěcenci vysvětlují, že princ Charles nechce upoutat pozornost médií na jeho historii boje s koronavirem, protože tisíce lidí v současné době bojují o život.

.

Share