„Nemůžeme si dovolit další riziko“: Wu-chan už nemá nové případy, karanténa v provincii je zrušena

V čínské provincii Chu-pej, kde propukl koronavirus, byla karanténa 25. března zrušena.

V čínských nemocnicích zůstává více než pět tisíc pacientů. Od začátku pandemie se 89,65% pacientů podařilo tuto chorobu překonat. Proto kontrola odletů z Chu-pej, s výjimkou města Wu-сhan, se od 25. března zrušeni.

.

Ve Wu-сhanu – od 8. dubna.

Cestování bude pokračovat jako obvykle. Oblast Číny, která se stala ohniskem epidemie koronaviru, se tak vrací k normálnímu životu.

.

V provincii začínají fungovat obchody. Ačkoli omezení stále platí: kupující měří teplotu a umožňují uvnitř pouze dvě až tři osoby.

Nemocnice, doručovací služby, továrny na automobily jsou opět plně funkční.

.

Mechanik Peng-kun neskryje svou radost, když viděl své kolegy po dvouměsíční dovolené.

„Když jsem potkal své zaměstnance, cítil jsem, že je všechno zase normální, a nemusel jsem se o nic starat,“ říká.

Na linku se připravuje veřejná doprava. Předtím je pečlivě dezinfikován a řidiči jsou ponecháni v dalších povinnostech: kontrola teploty a dezinfekce přepravy před odletem a na konci letu.

V Číně bylo za posledních 24 hodin zaznamenáno pouze 78 nových případů koronaviru, z nichž 74 bylo dovezeno ze zahraničí.

.

Čínští lékaři si proto mohou nárokovat vítězství nad COVID-19. Nyní se mohou podělit o své zkušenosti, a to i se svými ukrajinskými kolegy.

Ale v čínské Šanghaji a na dalších místech v Asii hrozí druhá vlna epidemie koronaviru. Nákazu nyní přivážejí lidé, kteří přijíždějí z Evropy, zejména studenti vracející se ze studijních pobytů.

.

„Nemůžeme si dovolit další riziko, proto zavádíme dodatečné kontroly na hranicích a cestovní omezení,“ řekl singapurský ministr pro národní rozvoj Lawrence Wong, který má na starosti i boj proti koronaviru.

Share