„Neuvěřitelně chutné, recept rozhodně není složitý“ : Jak péct kachnu s jablky v troubě

Bohužel, střílet z pušky do komína, takže kachna sama, ano k misce as omáčkou přímo na talíři, jako slavný Munchausen, se musí očekávat 32. července, rakovina na hoře bude hvízdat rychleji.

Jak se říká, sami se vytáhneme z quagmira pro náš vlastní cop, abychom udělali všechno „v kráse“. Editoři Vám rádi pomohou, takže nikde nezmizí!

.

Nejprve někteří pánové nemají rádi kachnu kvůli zvláštní chuti, a proto je třeba těsto připravit. Nejprve důkladně popálte na otevřeném ohni, aby nebyly ani náznaky chmýří nebo peří.

Má smysl marinovat kachnu, takže si budete stoprocentně jisti, že je vše v pořádku.

Pro vaši marinádu bude vaše aristokratická chuť vyhovovat vašemu oblíbenému vínu, jablečnému octu nebo citronové šťávě.

V žádném případě nezapomeňte odříznout tukové žlázy z ocasu, jinak to můžete litovat. Tady je skvělý kachní recept s jablky v troubě, které nikoho neudrží.

Jak péct kachnu s jablky v troubě

K plnění je nejlepší použít pozdní jablka. Velmi důležitá nuance: jablka by měla být kyselá, ráj.

To dá kachnímu masu nejen příjemnou vůni (a samozřejmě chuť), ale také přispěje k rozkladu podkožního tuku, jehož hojnost se mnohým nelíbí. Přestaňte však mluvit, je čas začít podnikat!

.

SLOŽKY HLAVNÍHO JÍDLA

– kachna jatečně upraveného těla o hmotnosti asi 2 kg

– 2 lžíce. l zlato

– 1 polévková lžíce. l sladká hořčice

– 3-4 velká jablka

– sůl podle chuti

OMÁČKOVÉ INGREDIENCE

– 2 pomerančové šťávy

– 150 ml hroznové šťávy

– 2 lžíce. l olivový olej

– 2 lžičky Dijonská hořčice

– 30 g másla

– 3 stroužky česneku

– 1 polévková lžíce. l mouka

– 1/2 lžičky sušený tymián

– 3 lžičky cukr

– sůl, bílý pepř podle chuti

VAŘENÍ

1 .Nejprve nakládejte požadovaného ptáka: ujistěte se, že je řádně omyjte, vtřete ho dovnitř a ven solí.

Můžete oříznout špičky křídel, takže později by bylo vhodnější složit jatečně upravené tělo v okřehku: mělo by tam ležet jako princezna na svatební posteli.

.

2.Odstraňte chuť z pomerančů, šťávu vymačkejte (prozatím ji nechte stranou). Smíchejte kůži s medem a hořčicí, rozložte kachnu s lektvarem ze všech stran, zabalte ji do přilnavé fólie (jaký druh hereze je od 21. století?)

A nechte ji marinovat 2-3 hodiny při teplotě obvyklé v zámku.

3.Po této době plňte jatečně upravené těsto jablek, když plníte falešnou buckshot, položte ji do tlusté zdi a pošlete ji přímo do krbu, je to také trouba.

Teplotní režim je 200 stupňů Celsia. Obecně platí, že silné protokoly v táboráku by měly vesele praskat.

.

4.Zatímco kachna zhnědne v troubě, připravte omáčku. Zde pečlivě: zahřejte 2 lžíce olivového oleje v hrnci a vložte do něj česnek rozdrcený nožem.

Není to nutné k tomu, aby odvedli upíry, ale aby česnek přenesl svou chuť na olej. Je třeba ji odstranit později.

5.Nalijte do oleje hroznovou šťávu (můžete ji nalít do sebe pro odvahu), přidejte tymián, vařte, dokud nezačne zítra omáčka, přidejte pomerančový džus do pánve a vařte několik minut. Lze odstranit z ohně.

.

6.Do pánve vložte kousek másla. Po roztavení přidejte mouku a dobře promíchejte, aby bylo co nejméně hrudek.

Za míchání přidejte víno-pomerančový základ, oheň může uhasit. Přidejte sůl, cukr, pepř a dijonskou hořčici. A narovnat rukávy jeho košile, myslím, již odvedl.

.

7. Při házení s omáčkou zkontrolujte jednou nebo dvakrát kachnu, pokud je na svém místě, nalijte jatečně upravené tělo roztaveným tukem a vložte jej zpět do trouby na 40 minut, nechte pečet.

Hnědá kůra bude velkým znamením, že kachna je připravena. Pro věrnost propíchněte mečem.

8. Hotovou kachnu položíme na misku, ozdobíme plátky pomeranče nebo jablka, pole s hotovou omáčkou a naplňte sklenice – je čas sloužit. Hotovo! Pečlivě sledujte, jak pánové nebojují o kachnu.

.

Recept na měkkou šťavnatou kachnu s jablky rozhodně není složitý, ale navíc je navržen tak, aby změnil váš názor na toto krásné a chutné jídlo.

Pozvěte na ochutnávání i baronů, dokonce i princů, prsty olíznou všechno, neváhejte. A schovejte svou starou zbraň, dnes večer ji určitě nebudete potřebovat!

Share