Nový průzkum odhalil, kdo by vyhrál volby: Většina vládních stran by se do Sněmovny nedostala

Pokud by se volby do Sněmovny konaly v srpnu, zvítězilo by hnutí ANO. Vyplývá to z průzkumu, který provedla agentura Median. Průzkum se uskutečnil od 1. do 31. srpna, zúčastnilo se ho 1005 lidí. Informuje o tom server Novinky.cz.

Volby by vyhrálo hnutí ANO se ziskem 29 procent. Oproti minulému modelu voličské jádro hnutí bývalého premiéra mírně oslabilo, a to na 19,1 procenta.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Na druhou stranu ale jeho volební potenciál mírně vzrostl. Pokud by pro hnutí ANO hlasovali všichni jeho potenciální voliči, hnutí by teoreticky mohlo skončit se ziskem 34,6 procenta.

Občanská demokratická strana by byla druhá, volilo by ji 16 procent občanů. Její voličské jádro také trochu oslabilo, a to na 9,1 procenta. Volební potenciál ODS však dosahuje 22 procent.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Na třetím místě by skončilo hnutí SPD se 14 procenty hlasů. Jeho voličské jádro stejně jako u obou zmíněných stran mírně oslabilo a v srpnu bylo 6,5 procenta. SPD má i třetí nejvyšší potenciál, a to 17 procent.

Pirátská strana by byla čtvrtá, podporuje ji 11,5 procenta respondentů. Volební jádro strany je 5,4 procenta, potenciál však dosahuje 16,5 procenta.

Tomio Okamura / Zdroj: iDnes.tv

Do dolní komory Parlamentu by se ještě mohla dostat ČSSD se ziskem 5 procent.

Takové volební výsledky by znamenaly, že by hnutí ANO mohlo mít 82 mandátů, ODS 42, SPD 36, Pirátská strana 29 a ČSSD 12.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Zbývající vládní strany by se do Poslanecké sněmovny nedostaly, jde o KDU-ČSL (3,5 procenta), TOP 09 (3,5 procenta) a hnutí STAN (4 procenta).

Pro KSČM by chtělo hlasovat 3,5 procenta občanů. Hnutí Přísaha by volil stejný počet lidí. Trikolóra nebo Strana zelených by měly dvouprocentní zisk.

Michal Šmarda / Zdroj: youtube.com

57,5 dotázaných lidí odpovědělo, že by se voleb zúčastnilo. 18 procent občanů by účast zvažovalo.

PSALI JSME: „POKLÁDÁM TO ZA OSTUDU A MRAVNÍ SELHÁNÍ“: PROČ MIROSLAV KALOUSEK OSTŘE KRITIZOVAL PLZEŇSKÉ PIRÁTY

PŘIPOMÍNÁME: „JE TO NEJEN ZBYTEČNÁ, ALE I ŠKODLIVÁ INSTITUCE“: ZEMAN SE TVRDĚ PUSTIL DO SENÁTU

Share