“Nyní nemám peníze“: Do pronajatého bydlení Češi investují statisíce. V Ostravě do ulic vyšli tři sta lidí

V Ostravě zhruba tři stovky mladých lidí zúčastnili protestní akce. Cílem akce bylo poukázat na situaci s zahraniční firmou Heimstaden, která ke dnešnímu dni vlastni přes 42 500 bytů na území České republiky.

Muž/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

V pátek sedmého října mladí lidé, které se připojili ke klimakempu hnutí Limity jsme my!, měli v programu vyjít do ulic se žádosti nechat lidem důstojné bydlení. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Dům/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Švédská firma Heimstaden, která na území ČR vlastní nad 42 500 bytů, chce se zbavit části nemovitosti. Aktuálně je pronajímá a mají pronajímatele na vybranou — buď odtamtud vystěhovat, nebo si nemovitost koupit.

Lidé/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

V domcích, jejichž majitelem je švédská firma Heimstaden, bydlí Češi různých věkových kategorií. Třeba starší paní důchodového věku tam bydlí již přes dvacet let, každou volnou korunu investovala do bydlení, aby se tam vůbec dalo žít. Za dobu, co si domeček pronajímá, utratila na úpravy skoro půl milionu korun.

Peníze/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

“Nyní nemám peníze na to, abych si domek koupila,“ svěřila paní. Dodala, že některé sousedé již od společnosti dostali nabídku prodeje domů, nemovitost by je stala přes milion korun.

ČTĚTE TAKÉ: ČEŠI LETOS PRAVDĚPODOBNĚ NEDOSTANOU PENÍZE NA PLYN, ALE JEN NA ELEKTŘINU: KOLIK BY MOHLA DOMÁCNOST DOSTAT PENĚZ

PSALI JSME: OFICIÁLNĚ NEVYDĚLÁVÁ A MÁ NA ÚČTU STATISÍCE: ORGANIZÁTOR PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE MUSÍ DO SOUDU. JE ZNÁMO, ODKUD MÁ PENÍZE

Share