“Je to suverénní země”: Potenciální výherce ve volbách Petr Pavel Ukrajinu bude podporovat. Co řekli o Ukrajině ostatní kandidáti na post prezidenta

Vliv na volbu občanů v nacházejících prezidentských volbách bude zřejmě i ti, zda bude nástupce Miloše Zemana nadále podporovat Ukrajinu, která od konce února letošního roku čelí ruské agresi.

Petr Pavel/Zdroj: YouTube

Podle dostupných informací, většina z kandidátu na post prezidenta republiky bude podporovat Ukrajinu v její obraně před Ruskou federaci. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Petr Pavel/Zdroj: YouTube

„Ukrajina je suverénní země, kterou Rusko násilně napadlo,“ předvedl generál Petr Pavel, který aktuálně podle názoru sázkařů by měl volby vyhrát. Ten dodal, že kdyby Česko vůbec nijak nepomáhala Ukrajině, mohla by to v budoucnu být hrozbou pro Česko samotné.

Danuše Nerudová/Zdroj: YouTube

Danuše Nerudová, která aktuálně obsadila v seznamu výherců voleb druhé místo, pojmenovala válku na Ukrajině za neomluvitelnou ruskou agresi. Kdyby se stala hlavou republiky, určitě by nejprve hájila bezpečnost ČR, a to díky poskytování pomocí Ukrajině.

Karel Janeček/Zdroj: YouTube

Miliardář a podnikatel Karel Janeček se také připojil k názorů lidé, kteří odsuzují činy Putina. Janeček uvedl, že by Česko mělo v koordinaci s jinými státy Ukrajině a jejím občanům i nadále pomáhat.

ČTĚTE TAKÉ: „OBÁVÁM SE, ŽE ČELÍME VÁŽNÉMU RIZIKU POUŽITÍ JADERNÝCH ZBRANÍ“: ZEMAN ŘEKL EVROPSKÝM LÍDRŮM, ŽE POTŘEBUJEME ODVAHU ROZHODOVAT

PSALI JSME: “NYNÍ SE TO ZA JISTÉ VŮBEC NEPOVAŽUJE“: SÁZKAŘI PŘEDPOVÍDAJÍ VÍTĚZSTVÍ PETRA PAVLA V PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH. PROČ SE ANDREJ BABIŠ OCITL NA TŘETÍM MÍSTĚ

Share