Oblíbený herec Jiří Krampol prozradil, jak vysoký má důchod: Za co umělec utrácí

Jiří Krampol začal pracovat, když byl ještě puberťák. Hercem se stal na začátku šedesátých let a kariéru zatím nehodlá pověsit na hřebík. Stále pracuje, protože ho práce baví, ale také proto, že by pouze z penze nevyžil. V rozhovoru pro server Život v Česku prozradil, jak vysoký důchod pobírá.

Jiří Krampol / Zdroj: youtube.com

„Mám důchod okolo dvaceti tisíc korun,“ řekl Jiří Krampol, ale konkrétní částku neprozradil. Vysvětlil, že pro některé lidi to může být hodně, pro jiné málo, takže nechce, aby tato informace vyvolala nějaké reakce.

Upřesnil však, že poté, co zaplatil činži, by si mohl dovolit pouze oběd. Ale kupuje si i oblečení a léky, potřebuje to, takže musí vydělávat a proto stále pracuje.

Jiří Krampol / Zdroj: youtube.com

Jiří Krampol žije v Praze, kde bydlí v pronajatém bytě, tak platí nájem. Herec má problém s nohou, takže nemůže řídit auto, ale kvůli práci nemůže žít na venkově.

„Nestěžuji si. Je mi však líto lidí, kteří si v podobném věku nemohou už dovolit ze zdravotních důchodů jít do práce přivydělat a mají nízký důchod. To mě mrzí,“ dodal Krampol.

Jiří Krampol / Zdroj: youtube.com

Ministerstvo práce a sociálních věcí informuje, že současný starobní důchod dosahuje v průměru 19 440 Kč.

PSALI JSME: DŮCHOD HELENY VONDRÁČKOVÉ JE PŘEKVAPIVĚ NÍZKÝ: JAK K TÉTO KAUZE DOŠLO

PŘIPOMÍNÁME: „JE MI POŘÁD SMUTNO“: JAK DNES ŽIJE VDOVEC JAROSLAV SATORANSKÝ. PROZRADIL, CO HO DRŽÍ NAD VODOU

Share