„Očekává se, že až 80% populace bude infikováno“: Britský premiér radikálně změnil kurz

Epidemie koronaviru ve Velké Británii potrvá do příštího jara a mohla by vést k hospitalizaci 7,9 milionu lidí.

Ještě minulý čtvrtek přitom Boris Johnson tvrdil, že britským ideálem je promořit koronavirem celou společnost, odmítl zavírat školy i rušit hromadná shromáždění.

.

„Myjte si ruce a buďte rozumní,“ doporučovala britská vláda.

Boris Johnson začal být i vstřícnější i k médiím a zavázal se ke každodenním tiskovým konferencím. Přesto momentálně Británie za ostatními západními zeměmi značně zaostává a vlak jí ujíždí.

.

The Guardian píše o tajné zprávě pro vyšší úředníky Britské národní zdravotnické služby (NHS).

„Toto je první dokument, ve kterém zdravotničtí pracovníci, kteří se zabývají virem, uznali, že očekávají, že se rozšíří o dalších 12 měsíců, což bude značně zatěžovat již přetíženou NHS,“ uvedla CNN.

.

Dokument ukazuje, že zdravotníci se během této doby připravují na 80% Britů infikovaných koronavírem.

„Očekává se, že až 80% populace bude infikováno Covid-19 během následujících 12 měsíců a až 15% (7,9 milionů lidí) může potřebovat hospitalizaci,“ uvedl dokument.

.

Profesor Chris Witt, vládní hlavní lékařský poradce, dříve popsal toto číslo jako nejhorší scénář a navrhl, aby skutečné číslo bylo menší. Zpráva však objasňuje, že čtyři z pěti občanů „čekají“ na infekci virem.

Dokument také uvádí, že přibližně 500 000 z 5 milionů lidí považovaných za životně důležité, protože pracují „v základních službách a kritické infrastruktuře“, mohou onemocnět kdykoli během měsíce trvajícího vrcholu epidemie.

.

Těchto 5 milionů zahrnuje 1 milion zaměstnanců NHS a 1,5 milionu v sociální pomoci.

Dokument rovněž uvádí, že zdravotnictví se nemůže vypořádat s velkým počtem lidí se symptomy, které je třeba zkontrolovat, protože laboratoře jsou pod „významným tlakem“.

.

Od nynějška budou testovány pouze velmi vážně nemocní pacienti, kteří jsou již v nemocnici a lidé v domovech pro seniory a ve věznicích, kde byl detekován koronavirus.

Testovací služby jsou tak intenzivní, že ani pracovníci NHS nebudou podrobeni screeningu, a to navzdory jejich klíčové úloze a riziku přenosu viru na pacienty.

.

Tento dokument byl vypracován týmem pro pohotovostní připravenost a reakci a byl schválen jako důvěryhodný Dr. Susan Hopkinsová, přední britská propukající důstojnice.

To bylo postoupeno vedoucím nemocnic a vedoucím lékařům v National Health Service.

Share