„To ocení všichni milovníci sýra“: Jednoduchý recept na domácí sýr, který snadno vyrobíte

Kdo by si myslel, že sýr lze vařit doma, bez zvláštních a drahých přísad nebo složitých spotřebičů! Spěcháme s vámi sdílet tento úžasný recept, který ocení všichni milovníci sýra, a zejména ti, kteří mají rádi přirozené jídlo a chtějí si udržet své zdraví po dlouhou dobu.

Způsob výroby domácího sýra je poměrně jednoduchý.

K tomu budete potřebovat domácí mléčné výrobky (nutně přírodní): čerstvé mléko a tvaroh.

Pokud se vám líbí tento sýr, příště můžete zdvojnásobit nebo ztrojnásobit porci ingrediencí.

.

Ingredience:

1 litr mléka;

500 g tvarohu;

60 g másla;

1 lžička soli;

1 lžička jedlá soda.

Vaření:

.

1.Tvarohem důkladně brouste rukama nebo použijte běžnou vidličku. Přidejte do tvarohu mléko. Míchejte ingredience a zapálte.

2.Jakmile se mléčná směs začne vařit, vyjměte pánev z tepla a protlačte směs přes sýr nebo sítko. Je vhodné roztřídit tvaroh a mléko na nádobí, které nehoří.

3.Přidejte napuštěné máslo, máslo a jedlou sodu. Položte směs na malý oheň a vařte 10 minut, za stálého míchání.

Měli byste získat hodně vzdušné konzistence, bez velkých hrudek tvarohu. Ujistěte se, že vaříme tvaroh na nízkém ohni, aby směs nehořela.

4.Když se směs stane homogenní, posuňte ji do kulatého tvaru (jeden velký nebo dva menší). Obecně můžete použít libovolný formulář, který se vám líbí.

5.Formu zakryjte přilnavou fólií a umístěte ji na chladné místo, do chladničky nebo na balkon (pokud je venku zima). Nechte sýr 1-2 dny zmrznout.

.

Domácí sýr může být nakrájen nožem na tenké plátky nebo nastrouhán. Sýr je tak chutný a aromatický, že jej lze podávat bez jakéhokoli důvodu.

Share