Odmítá vypovídat: Exmanažer Čapího hnízda se dostavil do soudu. O čem nechtěl svědčit

Někdejší řídící pracovník Farmy Adreje Babiše Čapí hnízdo Tomáš Rak včera, v pátek, odepřel vypovídat kvůli reklamní větvi. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

Tomáš Rak byl podroben i policejnímu výslechu, při kterém tvrdil, že v době, kdy tam pracoval, měl domněnku, že skutečným majitelem zážitkové a zábavní Farmy Čapí hnízdo je buď Andrej Babiš, nebo jeho mateřská společnost Agrofert, pod kterýóu patří více než dvě stě padesát firem dceřiných.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

Samotný expremiér republiky Andrej Babiš čelí obvinění kvůli udělení dotace pro výstavbu areálu Čapího hnízda.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

Exmanažer Rak také sdělil, že ho do zaměstnání vzal Babiš a doopravdy byl jeho nařízeným. Dodal, že policisté v době, kdy byl členem představenstva Farmy, vyšetřovali daňové úniky v reklamní větvi firmy.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

Jednalo se o platy od dceřiných firem, které spadají pod holding Agrofert, za reklamní akce konferenčnímu centru Čapí hnízdo. Nicméně celá záležitost nebyla dořešena, nikdo nakonec obviněn nebyl a policie dílo během léta odložila.

ČTĚTE TAKÉ: K SOUDU V KAUZE ČAPÍ HNÍZDO DORAZIL BABIŠ MLADŠÍ: O ČEM SYN EXPREMIÉRA BUDE VYPOVÍDAT

PSALI JSME: MONIKA BABIŠOVÁ PŘIŠLA K SOUDU S VELMI DRAHOU KABELKOU: ČESKÝ OBČAN BUDE POTŘEBOVAT 15 PRŮMĚRNÝCH PLATŮ, ABY SI JI KOUPIL

Share