Ministr Jurečka řekl, o kolik se zvýší důchody v lednu: dostupná je kalkulačka, která vám spočítá výši penze po valorizaci

Řádná lednová valorizace důchodů dle ministra Mariana Jurečky bude průměrně činit 850 korun. To ale znamená, že se nízké důchody nezvednou a tuto částku a naopak vyšší penze porostou ještě více. Nyní je už dostupná první kalkulačka, která Vám váš důchod v roce 2023 spočítá. Informuje o tom web ceskeduchody.cz.

Od ledna 2023 všichni důchodci mohou počítat s tím, že se jim zvýší jejích penze. Jednat se tentokrát bude o řádnou valorizaci.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Letos se zvyšují všechny důchody, tedy starobní, ale i invalidní a pozůstalostní, celkem třikrát,“ prohlásil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka s tím, že penzisté jsou velmi zranitelnou skupinou obyvatel a valorizace je správný krok v době prudké inflace.

Dle propočtů to vypadá, že lednová valorizace v průměru bude činit 850 korun. Přesná čísla ale budou dostupná v září.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Kvůli zásluhové části důchodů ale penze znovu porostou každý jinak. Dle tohoto systému vyšší důchody porostou více než ty nízké.

Důchodce v lednu s penzí 20000 korun tak dostane přidáno přibližně 960 korun. Důchodci s dvakrát nižší penzí růst bude činit pouze 426 korun. Vše se ale ještě může změnit kvůli inflaci.

Peníze/Ilustrační obrázek/Zdroj: youtube.com

Pro spočítání důchodu po lednové valorizaci klikněte zde. Před tím ale využijte jinou kalkulačku, která vám spočítá důchod po mimořádné valorizaci důchodů v září. Tu najdete zde.

PSALI JSME: SPD POSLALO DAR 50 TISÍC KORUN HASIČŮM: SPOLEK PENÍZE VRÁTIL A OZNAČIL POSTUP HNUTÍ JAKO AMORÁLNÍ

PŘIPOMÍNÁME: PODPORA PETRA PAVLA STOUPLA: JAK JE NA TOM BABIŠ. VZROSTLA I PODPORA NĚKTERÝCH DALŠÍCH KANDIDÁTŮ NA HLAVU STÁTU

Share