“Pan svědek při výsleších takhle nemluvil“: Babišův adkovat je nepříjemné překvapen. Expremiéra u soudu potápí nečekaný svědek

Český politik slovenského původu Andrej Babiš patří k nejbohatším Čechům. Je už známo, že fakticky řídí holding Agrofert, pod který spadají desítky dceřiných společnosti.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

Babiš už má za sebou 2 týdny soudních jednání, je podezříván z dotačního podvodu. Nejdřív vypadalo, že jeho vina nebude přiznání, nyní ale je to jinak. U soudu ho potápí nečekaný svědek. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

Svědek Jan Bareš, která pracoval na pozici stavební technik při výstavbě zážitkové farmy Čapí hnízdo, tvrdí že si v minulosti Andrej Babiš byl vědom, že na dotace nemá nárok.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

Jan Bareš sdělil, že Babiš se byl jistý, že dotace mohou dostat pouze malé či střední firmy. Právě proto Babiš oficiálně předem oddělil farmu Čapí hnízdo od úspěšného holdingu Agrofert, aby dostat evropskou dotací ve vyšší padesáti milionů.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

“Pan svědek při výsleších na policii takhle nemluvil,“ vyjádřil svůj šokový stav advokát Michal Bartončík.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

Advokát navíc požádal, aby tento svědek se do soudní haly dostavil opět.

ČTĚTE TAKÉ: BABIŠ VNĚJŠÍ POLITIKU NEŘEŠÍ: ČEŠTÍ POLITICI ANEKTOVÁNÍ UKRAJINSKÝCH OBLASTÍ NEUZNÁVAJÍ. JAK REAGOVALI NA PUTINŮV ČIN

PSALI JSME: ODMÍTÁ VYPOVÍDAT: EXMANAŽER ČAPÍHO HNÍZDA SE DOSTAVIL DO SOUDU. O ČEM NECHTĚL SVĚDČIT

Share