Babiš vnější politiku neřeší: Čeští politici anektování ukrajinských oblastí neuznávají. Jak reagovali na Putinův čin

Již léta hlavním cílem devětašedesátiletého ruského prezidenta Vladimíra Putina je připojit k Rusku co nejvíce nových zemí.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

Hlavní věc je, že on nebere ohled na způsoby, jak cíle chce dosáhnout. Je připraven proto posílat desítky a stovky Rusů na mučednickou smrt a zabývat civilisté v anektovaných oblastech.

Vladimír Putin/Zdroj: YouTube

Zpráva o tom, že diktátor Vladimír Putin vyhlásil čtyři ukrajinské oblasti ruskými, vyvolala hodně kritiky ze strany evropských politiků, ale i politiků amerických. Češti politici na takový krok ruského prezidenta reagovali jednoznačně, až na jednoho. O tom informuje na svých webových stránkách portál extra.cz.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

Mnoho českých politiku kritizovali připojení čtyř ukrajinských oblastí k Ruské federaci, o čemž nedávno prohlásil Putin. Například kandidáti na příští hlavu státu jednoznačně krok Putina odsoudili.

Podle Josefa Středuly, Doněcká, Luhanská, Chersonská a Záporožská oblast jsou stále zůstávají součastí Ukrajiny. “Je jedno, co Putin vyhlašuje,“ uvedl politik na v příspěvků na svém twitterovém účtu.

Stejně negativně Putinův projev ohodnotila i Danuše Nerudová. „I když si Putin sám překreslí čáru na mapě, realitu nezmění,“ sdělila na na svém twitterovém profilu s tím, že už celý svět pochopil, že agresorem je právě Putin.

Ozval se k případu i mluvčí Hradu Jiří Ovčáček, či například generál Petr Pavel.

https://twitter.com/general_pavel/status/1575957893798510592

Jediný, kdo vůbec žádným způsobem na činy Putina nereagoval, je předchozí předseda české vlády Andrej Babiš. Opoziční politik se dosud nijak nevyjádřil k anektování. Poslední dobou předseda ANO rozepisuje hlavně o senátních volbách.

ČTĚTE TAKÉ: NĚMCOVÁ SE TVRDĚ PUSTILA DO BABIŠE: SENÁTORKA HAJÍ KOLEGU MILOŠE VYSTRČILA

PSALI JSME: „VLÁDA NECHÁPE, JAK FUNGUJÍ FIRMY A EKONOMIKA,“ KRITIZUJE BABIŠ: FIALA TVRDÍ, ŽE ZASTROPOVÁNÍ JE DOSTATEČNÉ

Share