Babiš vnější politiku neřeší: Čeští politici anektování ukrajinských oblastí neuznávají. Jak reagovali na Putinův čin

Již léta hlavním cílem devětašedesátiletého ruského prezidenta Vladimíra Putina je připojit k Rusku co nejvíce nových zemí.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

Hlavní věc je, že on nebere ohled na způsoby, jak cíle chce dosáhnout. Je připraven proto posílat desítky a stovky Rusů na mučednickou smrt a zabývat civilisté v anektovaných oblastech.

Vladimír Putin/Zdroj: YouTube

Zpráva o tom, že diktátor Vladimír Putin vyhlásil čtyři ukrajinské oblasti ruskými, vyvolala hodně kritiky ze strany evropských politiků, ale i politiků amerických. Češti politici na takový krok ruského prezidenta reagovali jednoznačně, až na jednoho. O tom informuje na svých webových stránkách portál extra.cz.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

Mnoho českých politiku kritizovali připojení čtyř ukrajinských oblastí k Ruské federaci, o čemž nedávno prohlásil Putin. Například kandidáti na příští hlavu státu jednoznačně krok Putina odsoudili.

Podle Josefa Středuly, Doněcká, Luhanská, Chersonská a Záporožská oblast jsou stále zůstávají součastí Ukrajiny. “Je jedno, co Putin vyhlašuje,“ uvedl politik na v příspěvků na svém twitterovém účtu.

Stejně negativně Putinův projev ohodnotila i Danuše Nerudová. „I když si Putin sám překreslí čáru na mapě, realitu nezmění,“ sdělila na na svém twitterovém profilu s tím, že už celý svět pochopil, že agresorem je právě Putin.

Ozval se k případu i mluvčí Hradu Jiří Ovčáček, či například generál Petr Pavel.

Jediný, kdo vůbec žádným způsobem na činy Putina nereagoval, je předchozí předseda české vlády Andrej Babiš. Opoziční politik se dosud nijak nevyjádřil k anektování. Poslední dobou předseda ANO rozepisuje hlavně o senátních volbách.

ČTĚTE TAKÉ: NĚMCOVÁ SE TVRDĚ PUSTILA DO BABIŠE: SENÁTORKA HAJÍ KOLEGU MILOŠE VYSTRČILA

PSALI JSME: „VLÁDA NECHÁPE, JAK FUNGUJÍ FIRMY A EKONOMIKA,“ KRITIZUJE BABIŠ: FIALA TVRDÍ, ŽE ZASTROPOVÁNÍ JE DOSTATEČNÉ

Share