Pekarová Adamová kritizovala Babiše, že mluví jako Putin: „Kampaň antibabiš lidem složenky nezaplatí,“ řekla Schillerová

Předsedkyně dolní komory Parlamentu Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) uvedla, že bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš mluví jako Vladimir Putin. Koalice SPOLU proto nyní používá plakáty, které srovnávají českého expremiéra a ruského prezidenta. Šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová jí odpověděla, že takové kroky koalice jen zhoršují situaci ve společnosti. Informuje o tom server Novinky.cz.

Pekarová Adamová během vysílání CNN Prima News řekla, že bývalý premiér použil velmi silná slova, označil některé lidi za fašisty a nacisty. Těmito slovy se sám přirovnal k ruské hlavě státu. Podle ní tak expremiér označil všechny voliče koalic SPOLU a PirSTAN.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Dodala, že pro vládní koalici jsou důležitá fakta. Kritizovala proto bývalého předsedu vlády a bývalé ministry z jeho kabinetu za to, že se Česko stalo na Rusku velmi závislé.

Šéfka poslanců ANO se však rozhodla ukázat plakát koalice a řekla, že podobné kroky nepomohou sjednotit společnost, ale naopak vyvolávají agresi.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

„Kampaň antibabiš lidem složenky nezaplatí, jste zoufalí. Už nejste opozice, stále ale jedete kampaň antibabiš,“ řekla pro CNN Prima News Alena Schillerová.

Připustila však, že Babiš by na svých setkáních s voliči neměl mluvit o svých odpůrcích jako o fašistech a nacistech. Podle ní by se to nemělo opakovat.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Andrej Babiš to před časem řekl na jednom takovém setkání. Pak ale dodal, že zmínil komentář, který pro deník Právo řekl jeden právník.

PSALI JSME: „AMERIČANÉ SE STÁLE VÍCE STÁVAJÍ PŘÍMOU STRANOU KONFLIKTU“: RUSKO OPĚT HROZÍ USA PŘERUŠENÍM DIPLOMATICKÝCH VZTAHŮ

PŘIPOMÍNÁME: STARTOVALA REGISTRACE O PŘÍSPĚVEK 5000 KČ NA DÍTĚ: NA MINISTERSTVU PRÁCE ŘEKLI, JAK RODIČE ŽÁDOST MOHOU PODAT

Share