Pekarová Adamová radí občanům, aby si vzali další svetr: „Lidé to berou jako výsměch,“ reagoval Kovanda

Podle předsedkyně dolní komory Parlamentu Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) by si lidé mohli vzít další svetr, tímto způsobem by mohli snížit spotřebu energií. Na její výrok reagoval ekonom Lukáš Kovanda. Informuje o tom CNN Prima News.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Markéta Pekarová Adamová v pořadu Partie Terezie Tománkové řekla, že v minulosti studovala ve Velké Británii a tam byly teploty ve veřejných prostorách v zimě nižší.

Lidé tam byli zvyklí na takové teploty, pro ně to bylo normální, takže si nestěžovali. Uvědomují si, že pro některé Čechy to může být nepříjemné, ale vnímá to jako možnost, jak by každý mohl trochu pomoci všem.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

„Zbytečně neklimatizovat, zbytečně nevytápět a holt si vzít další svetr,“ řekla Pekarová Adamová. Podle ní to sice může být nepříjemné, ale rozhodně je to lepší, než taková situace, kdyby stát za půl roku neměl energie.

Dodala, že špatnou situaci současnému kabinetu zanechala předchozí vláda a ministři se to proto snaží řešit. Kromě toho nařídila snížení teploty ve Sněmovně.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Bývalá šéfka státní kasy Alena Schillerová však připomněla, že někteří lidé nemohou v některých místnostech snižovat teploty, jde například o nemocné nebo nemohoucí lidi. To platí i pro některé služby, které musí mít určité teploty v místnostech podle hygienických norem.

Na slova předsedkyně Sněmovny reagoval ekonom Lukáš Kovanda. Uvedl, že zástupci vlády svůj plán dobře nevysvětlili. Všichni říkají, že lidé musí šetřit, ale podle ekonoma to oni sami vědí.

Lukáš Kovanda / Zdroj: youtube.com

Vysvětlil, že občané čekají na systémové řešení, jak bude vláda bojovat s drahými energiemi, ale místo toho jim všichni radí, aby si oblékli více svetrů.

„Lidé nejsou děti z mateřské školky,“ řekl Lukáš Kovanda. Nelíbí se mu, že s nimi zástupci vládní koalice mluví jako s nesvéprávnými občany.

Lukáš Kovanda / Zdroj: youtube.com

Kritizoval vládu, že prý nic nedělá a jen čeká, že se tento problém v budoucnu nějak vyřeší. Někteří občané mohou být z toho zklamáni. „Lidé to berou jako výsměch,“ dodal Kovanda.

PSALI JSME: POLSKO PRACUJE NA PŘÍPRAVĚ KONCEPCE, KTERÉ UMOŽNÍ ODMÍTNOUT UDĚLENÍ VÍZA RUSŮM

PŘIPOMÍNÁME: NĚKTEŘÍ UKRAJINCI ZŮSTÁVAJÍ NA UBYTOVNÁCH: PROČ NEHLEDAJÍ JINÉ BYDLENÍ

Share