Podpora Petra Pavla stoupla: Jak je na tom Babiš. Vzrostla i podpora některých dalších kandidátů na hlavu státu

Na začátku roku 2023 budou Češi volit hlavu státu. Dle volebního modelu agentury Median by první kolo voleb vyhrál bývalý předseda vlády a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Druhý by bylarmádní generál ve výslužbě Petr Pavel. V poslední době podpora generála stoupla a podpora expremiéra mírně klesla. Informuje o tom CNN Prima News.

Andrej Babiš má podle posledního průzkumu agentury Median 25,5 procenta hlasů, i když na začátku léta měl 28,5 procenta. Petr Pavel skončil se ziskem 21 procent, ale zhruba před dvěma měsíci měl 19,5 procenta.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Na třetím místě skončil předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Hlasovalo by pro něj 9 procent občanů, tedy počet lidí, kteří ho podporují, se za dva měsíce zvýšil o 1,5 procenta.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně a ekonomka Danuše Nerudová by byla čtvrtá se ziskem 7 procent hlasů. Senátora Pavla Fischera by podpořilo 6 procent lidí.

Josef Středula / Zdroj: youtube.com

Největší volební potenciál má ale Petr Pavel, a to 34,4 procenta. Andrej Babiš by teoreticky mohl oslovit 33,5 procenta voličů. Na třetím místě by mohl být Pavel Fischer s 21,1 procenta.

Danuše Nerudová / Zdroj: youtube.com

Bývalý premiér má ale nejsilnější volební jádro, jednoznačně by ho podpořilo 19 procent lidí. Pro generála by určitě hlasovalo 11,2 procenta lidí.

Pavel Fischer / Zdroj: youtube.com

Agentura Ipsos zveřejnila výsledky svého průzkumu před týdnem a půl. Dle tohoto volebního modelu by první kolo vyhrál Andrej Babiš, hlasovalo by pro něj 31,7 procenta voličů. Druhý by byl Petr Pavel, podpořilo by ho 23,8 procenta občanů. Na třetím místě by byla Danuše Nerudová se ziskem 10,8 procenta hlasů.

PSALI JSME: NACHER UVEDL, ŽE VLÁDNÍ STRANY SPOJILO JEN NEPŘÁTELSTVÍ VŮČI BABIŠOVI, ALE TO TEĎ LIDEM NEPOMŮŽE: POSLANEC ODS BUREŠ NA JEHO SLOVA REAGOVAL

PŘIPOMÍNÁME: SCHILLEROVÁ ZKRITIZOVALA VLÁDU: POŽADUJE PO JUREČKOVI VÝPLATU SENIORŮM PŘÍSPĚVKU 6 000 KORUN

Share