Legendární Alena Vránová oslavila 90. narozeniny: „Dostala jsem od života takovou nakládačku, že jsem se z ní vlastně nikdy nevzpamatovala“

Život herečky Aleny Vránové, která je známa hlavně díky roli Krasomily v pohádce Pyšná princezna bohužel nebyl zdaleka pohádkový. Tato role jí zasadila ránu, ze které se umělkyně nikdy nevzpamatovala. Píše o tom web ctidoma.cz.

Před několika dny Vránová oslavila 90. narozeniny a během své kariéry měla hodně velkých roli a také zářila v divadle, ve kterém si zahrála už jako malá holka. První její role byla v Tylové Fidlovačce, kde ztvárnila vnučku slepého houslisty Mareše.

Alena Vránová / Zdroj: Kinotip2

Následovalo angažmá v Benešovském divadle a Divadle ABC. Za svou práci byla dvakrát oceněna cenou Thálie.

Umělkyně říkala, že si svou práci hodně užívala a díky rolím cizích životů se schovávala před osobním životem, který nebyl zrovna šťastný.

Alena Vránová / Zdroj: youtube.com

Život Aleny Vránové se změnil během natáčení pohádky Pyšná princezna, kdy si našla novou lásku a herečka se zamilovala do herce Vladimíra Ráže, který měl manželku. Herečka byla také vdaná a tak po natáčení filmu následovaly dva rozvody.

Poté ale Vránovou začali odsuzovat lidi a nebyl o ní zájem u filmařů. Zahrát si tak mohla jenom v divadle. „Dostala jsem od života takovou nakládačku, že jsem se z ní vlastně nikdy nevzpamatovala,“ vzpomínala umělkyně na těžké chvilky.

Alena Vránová / Zdroj: youtube.com

Vztah s Vladimírem Rážem ale nebyl tak ideální, jak se mohlo zdát z pohádky. Muž ji často podváděl a nakonec se rozvedli, když jejich dceři Markétě bylo 18 let.

Vránová se poté začala věnovat pouze své dceři, která byla velmi chytrá a vybudovala si úspěšný život. Pak ale začala hodně pít a v roce 2013 zemřela. Markéta byla jediným dítětem herečky.

PSALI JSME: HELENA VONDRÁČKOVÁ SI PŘIPRAVILA ZÁSOBY NA ZIMU A UKÁZALA NEOBVYKLOU FOTKU: „TRADIČNÍ ZAVAŘOVÁNÍ OKUREK“

PŘIPOMÍNÁME: OD 1. SRPNA ZDRAŽÍ ELEKTŘINA: KOLIK SI DOMÁCNOSTI BUDOU MUSET PŘIPLATIT A JAKÉ DALŠÍ ZMĚNY ČEKAJÍ ČESKO V TOMTO MĚSÍCI

Share