SPD poslalo dar 50 tisíc korun hasičům: spolek peníze vrátil a označil postup hnutí jako amorální

SPD uvedla, že v době, kdy kabinet Petra Fialy podporuje Ukrajinu, hnutí Tomia Okamury pomáhá hasičům ve Hřensku. Prohlásil to šéf opoziční strany na svých sociálních sítích. Politik zdůraznil, že hnutí SPD poslalo 50 000 Kč hasičům ve Hřensku přes spolek přátel Jetřichovic. Šéfka spolku ale podotkla, že je nemorální zviditelňovat se na cizím neštěstí. Informuje o tom web idnes.cz s odkazem na server Hlídací Pes.

Spolek na Facebooku prohlásil, že se dohromady dali spontánně, zorganizovali nákup jídla a pití. Dle jejich slov se nyní jako občané snaží dále pomáhat a nechtějí to dělat s velkou publicitou.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Ivana Vyškrabková dodala, že peníze na účet pro nakup potřebných věcí spolek dostával od kamarádů a kolegů. K likvidaci požáru se lidé prý zapojili spontánně. Nyní se například zabývají hledáním ubytování pro lidi, kteří se zatím nemohou vrátit domů.

Hnutí Tomia Okamru už před několik dny uvedlo, že spolku peníze pošle a měl se tím zabývat Jaroslav Foldyna. Tomu ale bylo řečeno, že spolek nechce, aby to vyznělo jakýmkoliv politickým způsobem.

Požár v parku České Švýcarsko/Zdroj: YouTube

Vyškrabková zdůraznila, že se blíží volby a nechce, aby někdo požáry u Hřenska využil ke své kampani. Foldyna prý s tím souhlasil.

Tuto dohodu však porušil Tomio Okamura, který po odeslání částky napsal o tom u sebe na Facebooku a pochlubil se tímto činem. Situaci také využil pro kritiku vlády. „Fialova vláda podporuje Ukrajinu, SPD naše hasiče ve Hřensku,“ napsal opoziční politik.

Spolek se proto ihned rozhodl, že peníze pošle zpět a následně tak učinil. Šéfka spolku také zkritizovala příspěvek Okamura a řekla, že si myslela, že Foldyna to dělá osobně. Spolupráce tak s ním ihned skončila.

PSALI JSME: PODPORA PETRA PAVLA STOUPLA: JAK JE NA TOM BABIŠ. VZROSTLA I PODPORA NĚKTERÝCH DALŠÍCH KANDIDÁTŮ NA HLAVU STÁTU

PŘIPOMÍNÁME: LEGENDÁRNÍ ALENA VRÁNOVÁ OSLAVILA 90. NAROZENINY: „DOSTALA JSEM OD ŽIVOTA TAKOVOU NAKLÁDAČKU, ŽE JSEM SE Z NÍ VLASTNĚ NIKDY NEVZPAMATOVALA“

Share