„Pokud jste zdravotní sestra, potřebujeme vás. Každá změna je jako válka“, říká zdravotnice z Itálie

Do Česka se dostávají informace o obrovském náporu, s jakým se kvůli boji s koronavirem potýkají některé italské nemocnice.

Dnešní zkušenost Itálie je jednou z nejvíce ilustrativních pro každou vládu, každou zemi. Nejdůležitějším závěrem je dopad nedostatku personálu a bezpečnosti: v okresní nemocnici Monastyry je kritická situace.

.

Italští lékaři tvrdí, že jsou ve skutečné válce. Nedostatek ochranných oděvů a masek ani plicních fanoušků.

Nejděsivější věc není dost rukou. Čísla infikovaná lékaři jsou již kritická. A pokud hlavní bojovníci v této válce s virem nebudou zachráněni, Italové se bojí, nikdo nebude léčen.

.

Více než 6 000 infikovaných zdravotnických pracovníků představuje asi 9% z celkového počtu hlášených případů. To znamená, že každá 10. infikovaná koronavirem je lékařem a 51 je zabito na jeho post.

Sestra ICU, Martina Turiani, napsala zprávu, která nám řekla, proč COVID-19 zabil tolik lékařů (více než 10 000) v Itálii a desítky jsou ve vážném stavu.

.

„Chápeme, že nemají vhodné prostředky ochrany, aby čelili této nouzi. Vzduch, který zde dýcháme, je obrovské množství infikovaných lidí.

Pracujeme ve filtračních maskách FF2, které nás 100% nechrání. Bohužel, takové masky nemáme a nebudeme, ale mnoho lékařů v Itálii pracuje v jednoduchých chirurgických maskách,“říká Martinа.

.

V Itálii provádějí denně 5 000 testů, ale pouze u těch, kteří mají příznaky. Lékaři nemají prioritu. Odborové svazy lékařů požadují, aby úřady prováděly testy speciálně pro lékaře, ale úřady to neudělají.

Jen pochopte – pokud zkontrolujete veškerý zdravotnický personál, mohou být celé nemocnice v karanténě. Nyní téměř každý pracuje na hranici a pokud zastavíte alespoň jednoho, budou pacienti na ulici.

.

„Není dost léku, není dostatek ventilačního zařízení, není dostatek zdravotnického personálu, ruce. Každá změna je jako válka.

Dokázali jsme vybavit asi 40 lůžek, bylo jich tam 8 dříve – všichni jsou obsazeni těžkými pacienty,“ říká sestra.

.

Italská vláda šíří výzvu: „Pokud jste zdravotní sestra, potřebujeme vás.“ Práce v oblasti nejvíce postižené koronavirem. Zaručte plat, zajistěte bydlení a uhrazte cestovní výdaje a hledejte 500 sester.

Dříve byly v Miláně obchodní veletrhy a nyní staví pohotovostní nemocnici pro 230 osob. V provincii Cremona buduje armáda za 72 hodin polní nemocnici s 32 lůžky, vše s rozprašovačem kyslíku a rentgenovou místností.

.

Giorgio Armani se rozhodl prošití ochranných kostýmů pro lékaře ve svých továrnách. Trussardi řídí 100 procent zisků z online prodeje pro potřeby nemocnic v Bergamu.

.

Share