„Pokud nyní učiníme správná rozhodnutí, zachráníme mnoho životů“: Bill Gates navrhl třífázový plán, jak mohou USA zdravotní krize překonat

Zakladatel Microsoftu Bill Gates, který předpověděl pandemii během svého projevu na TED v roce 2015, vytvořil svůj plán porazit virus.

V úterý 31. března 2020 vydala The Washington Post článek, ve kterém podnikatel vydal několik doporučení pro boj proti viru.

Doporučení je založeno na odborných radách nadace Bill and Melinda Gates Foundation, která financuje studii COVID-19.

.

Společnost má tři kroky k porážce viru

„Není pochyb o tom, že Spojené státy zmeškaly příležitost včas reagovat na hrozbu, ale okamžik důležitých rozhodnutí ještě nebyl ztracen.

Volba, která nyní učiníme, bude mít obrovský dopad na to, jak brzy začne klesat počet nových infekcí, jak dlouho bude ekonomika ohrožena a kolik Američanů bude muset pohřbít COVID-19 , “řekl Bill Gates.

Prvním krokem plánu je zavedení přísnějších omezení ve Spojených státech a mimo stát. Miliardář dodal, že předčasná karanténa je v některých zemích „receptem na katastrofu“.

Volný pohyb lidí umožňuje šíření viru extrémně rychle, což během pandemie prostě není přípustné.

„Jakékoli nedorozumění v této otázce jen zhorší hospodářskou krizi a také zvýší pravděpodobnost druhé vlny pandemie, která povede k dalšímu úmrtí, „ řekl zakladatel společnosti Microsoft.

Poukázal také na to, že úřady některých zemí neučinily dost pro to, aby univerzalizovaly význam sebepojetí.

.

Druhá položka zahrnuje hromadné testování na koronavirus s dobře rozvinutým plánem priority testu.

Například je třeba nejprve zkontrolovat všechny zaměstnance zdravotnických zařízení a osoby, které jsou v přímém kontaktu s infikovanými.

Druhou prioritní skupinou by měli být lidé s příznaky COVID-19, zejména ti, kteří mají ze zdravotních důvodů největší riziko komplikací.

.

Třetím krokem je soustředit se plně na vývoj vakcíny, aniž by se rozptylovalo šíření fám a panikaření. Bill Gates požádal vládu, aby lidi ujistila a přesvědčila je, aby věřili pouze oficiálním údajům.

„Jak jsme pochopili tento rok, máme dlouhou cestu. Jsem však přesvědčen, že pokud nyní učiníme správná rozhodnutí, zachráníme mnoho životů a dosáhneme vítězství nad virem COVID-19, “uzavřel zakladatel společnosti Microsoft.

Situace ve Spojených státech si žádá hodně: od 1. dubna 2020 bylo koronaviry infikováno téměř 190 000 lidí v USA a počet zemřelých v zemi přesáhl 4 000.

Dnešní ruská vláda poslala do Spojených států americkým humanitárním letadlům humanitární pomoc 1. dubna 2020 .

.

Share