„Polsko pokračuje v kontrole na hranicích po dobu 30 dnů“, rozhodl ministr vnitra Mariusz Kamiňski

Polsko pokračuje v hraničních kontrolách se svými sousedy EU dalších 30 dní.

Toto bylo hlášeno RMF24.

.

Polsko rozšířilo hraniční kontroly se svými sousedy EU – Německem, Litvou, Českou republikou a Slovenskem – o dalších 30 dní – do 12. června. Příslušný příkaz podepsal ministr vnitra Mariusz Kamiński.

Překročení hranice je nyní možné pouze v určitých bodech.

„Na příkaz ministra vnitra a správy z 13. března letošního roku byla dočasně obnovena hraniční kontrola osob překračujících státní hranici … Tímto nařízením Polsko pokračuje v kontrole po dobu 30 dnů – do 12. června tohoto roku,“ uvedla agentura v tiskové zprávě.

.

Nejprve Polsko získalo kontrolu nad hranicí kvůli epidemii do 24. března a poté ji čtyřikrát prodloužilo – nejprve do 13. dubna, poté do 3. května, 13. května a naposledy – do 12. června.

Je třeba připomenout, že se Polsko rozhodlo tento týden nepokročit do dalších fází omezení karantény. Další fáze je naplánována na 18. května.

.

12. dubna bylo v Polsku zaznamenáno 595 nových případů infekce koronaviry, což byl největší počet nových infekcí od začátku epidemie. Většina z nich – 492 – je zaregistrována ve Slezsku.

Za posledních 24 hodin bylo hlášeno 180 nových pacientů a 8 úmrtí.

.

Od začátku epidemie bylo v zemi zaregistrováno 17 062 potvrzených případů koronaviru. Zemřelo 847 pacientů a zotavilo se více než 6 400 pacientů.

Share