Poslední rozloučení s operní divou Soňou Červenou: herečka Beretová přišla s fenkou, šéf činohry Trpišovský pronesl obdivný projev

V úterý proběhlo poslední rozloučení s operní pěvkyní Soňou Červenou, která tento svět opustila v neděli 7. května. Sólistce Národního divadla bylo 97 let. Rozloučit se s ní přišli její příbuzní a kolegové.

Soňa Červená / Zdroj: youtube.com

Začátkem května byla operní pěvkyně hospitalizována, ale v nemocnici zemřela. Poslední rozloučení se ale konalo v úterý 16. května, smuteční akt začal v 11 hodin.

Do Národního divadla přišlo mnoho jejích kolegů a příbuzných. Její vzdálenou příbuznou je módní návrhářka Liběna Rochová, která po rozloučení zveřejnila pár fotek a za vše jí na sociálních sítích poděkovala.

Liběna Rochová se rozloučila se Soňou Červenou / Zdroj: Instagram.com

„Poprvé jsem vás potkal na čtené zkoušce Krvavé svatby, všechny jste nás hlasitě zdravila slovem Nazdar!… Tak tedy nazdar, paní Soňo, a mějme se pestře!“ cituje šéfa činohry Lukáše Trpišovského server Blesk.cz. Rozloučil se s ní i herec Jiří Štěpnička.

Zmíněný server píše, že herečka Pavla Beretová přišla do Národního divadla s fenkou Lilou, kterou zesnulá pěvkyně nazývala Fialkou a měla ji moc ráda. Soňa Červená také milovala psy.

Poslední rozloučení se Soňou Červenou / Zdroj: Instagram.com

Druhé rozloučení proběhlo také v úterý, ale v Hradci Králové, kde byla Červená čestnou občankou. Pohřeb byl veřejný.

PSALI JSME: PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: „TCHYNĚ SE PODÍVALA NA VNUKA A VYKŘIKLA, ŽE TOHLE ROZHODNĚ NENÍ VLASTNÍ DÍTĚ JEJÍHO SYNA“

PŘIPOMÍNÁME: PŘED ROKEM OPUSTIL TENTO SVĚT LEGENDÁRNÍ HEREC JOSEF ABRHÁM: ODEŠEL ZA SVOU LÁSKOU

Share