„Potravinová krize může být překonána“: Zelenskyj řekl, jak probíhá vývoz obilí

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že z přístavů Oděsy a Černomořska 5.srpna vypluly tři lodě s obilím na vývoz. Májí téměř 60 tisíc tun kukuřice na palubě.

Volodymyr Zelenskyj/Zdroj: youtube.com

„Z našich přístavů dnes vyšly tři lodě s obilím na vývoz, z Oděsy a Černého moře. Téměř 60 tisíc tun kukuřice na palubě očekávají spotřebitelé v Turecku, Irsku a Británii. Do přístavu Černomořska míří první od 24. února nové plavidlo na nakládku,“ oznámil prezident.

Volodymyr Zelenskyj/Zdroj: youtube.com

Zdůraznil, že hlavní věc je neustálé zvyšování vývozu. „O to se zajímají všichni. Čím více našeho obilí bude na světovém trhu, tím menší bude politického chaosu v zemích, především v Africe a Asii,“ vysvětlil Zelenskyj.

Volodymyr Zelenskyj/Zdroj: youtube.com

Upozornil, že letos je v Evropě výrazně větší poptávka po potravinách, než se předpokládalo, a Evropská úroda je kvůli vedru menší. Ale Ukrajinská sklizeň obilovin a olejnin bude s největší pravděpodobností v souladu s prognózami. Očekává se více než 65 milionů tun.

Volodymyr Zelenskyj/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: „BUDE TO ZAČÁTEK TŘETÍ SVĚTOVÉ VÁLKY“: ZELENSKYJ VAROVAL PŘED CHAOSEM, KTERÝ MŮŽE ZAČÍT V PŘÍPADĚ VÍTĚZSTVÍ RUSKA

PŘIPOMÍNÁME: „KAŽDÝ V EVROPĚ“: ZELENSKYJ PROHLÁSIL, ŽE VYDÍRÁNÍ RUSKOU FEDERACI ZANECHÁVÁ NEBEZPEČNOU SITUACI NA ENERGETICKÉM TRHU PRO SPOTŘEBITELE EU

Share