„Každý v Evropě“: Zelenskyj prohlásil, že vydírání Ruskou federaci zanechává nebezpečnou situaci na energetickém trhu pro spotřebitele EU

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že situace na energetickém trhu, zejména pro evropské spotřebitele, je v dnešní době velice nebezpečná. Řekl to ve svém večerním videu zveřejněném v Telegramu.

Volodymyr Zelenskyj/Zdroj: youtube.com

„Na energetickém trhu a zejména pro Evropany je situace stale velice nebezpečná. Důvodem je vypočítavé vydírání plynu Ruskem. Místo toho, aby Ruská federace dodávala plyn do Evropy podle smluv, ho jen vypaluje, a to už více než několik týdnů,“ prohlásil Zelenskyj.

„Proč to dělá? Aby se v Evropě ceny na energii ještě víc zvýšily, aby obyvatelé evropských států měli ještě víc problémů, a aby bylo pro všechny Evropáné ještě těžší se připravit na letošní zimní období,“ dodal ukrajinský prezident.

Volodymyr Zelenskyj/Zdroj: youtube.com

Podle jehož slov, je to projev vědomé protievropské a hlavně protilidské politiky Ruské federace a zároveň důsledek chyb především evropských politiků, kteří nechtěli vidět, že společnost „Gazprom“ a ruské plynovody, kterých je spousta, jsou stejnou zbrani pro Ruskou federaci, jako jsou tanky.

Volodymyr Zelenskyj/Zdroj: youtube.com

Proto podle Zelenského, Evropané se musí bránit spolu. „Společně se připravíme na letošní topnou sezonu. Společně zareagujeme na jakékoli provokace ze strany Ruské federace v energetické sféře. Společně máme vypracovávat sankční kroky, které pomohou zastavit ruské vydírání a teror,“ dodal prezident Ukrajiny.

Volodymyr Zelenskyj/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: „BUDE TO ZAČÁTEK TŘETÍ SVĚTOVÉ VÁLKY“: ZELENSKYJ VAROVAL PŘED CHAOSEM, KTERÝ MŮŽE ZAČÍT V PŘÍPADĚ VÍTĚZSTVÍ RUSKA

PŘIPOMÍNÁME: “JE TO NAPROSTO NESPRAVEDLIVÉ“: ČEŠI SE ZLOBÍ, ŽE UKRAJINSKÝM SENIORŮM JE VYPLACEN STAROBNÍ DŮCHOD. MUSEJÍ ALE SPLŇOVAT PODMÍNKU

Share