Přežil v Terezíně: Do nebe odešel český vědec Felix Kolmer. Co o něm známe

Zemřel vědec a pedagog Felix Kolmer, přeživší tří koncentračních táborů. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Felix Kolmer/Zdroj: YouTube

Český vědec, profesor a pedagog v oboru akustiky odešel do nebe včera pátého sprna ve věku sta let. Je to vědec, přeživší holocaustu a který prošel ghettem Terezín, tábory Osvětim a Friedland.

Felix Kolmer/Zdroj: YouTube

V té době moc nerozuměl, že jede na smrt. „My jsme se domnívali, že jedeme na nějakou práci,“ sdělil kdysi Felix Kolmer. V tem okamžik se všichni doufali, že po práci se vrátí domů.

Felix Kolmer/Zdroj: YouTube

Byl jediným, kdo věděl únikovou cestu z Terezína. Přičemž dvakrát ji využil, ale pokaždé se vrátil. Své činy objasnil tak, že by tak zachránil pouze svůj život. Jenom on věděl toto tajemství a chtěl ho držet do okamžiku, kdy to bude potřeba využít.

Felix Kolmer/Zdroj: YouTube

Kolmer, který se narodil v Praze třetího května roku 1922, pro každého zůstane nejen známým vědcem, ale i člověkem, který zažil v životě velkou hrůzu, během které měl za cíl zachránit nejen sebe, ale i okolních.

ČTĚTE TAKÉ: HEIDI JANKŮ JE UŽ PĚT LET PO ODCHODU MANŽELA SAMA: NOVÉMU VZTAHU BY SE PRÝ NEBRÁNILA. ŘEKLA, JAKÝ PARTNER BY JÍ VYHOVOVAL

PSALI JSME: UBĚHLY 2 MĚSÍCE, CO JOSEF ABRHÁM ODEŠEL DO HERECKÉHO NEBE: PROČ ALE DOSUD JEŠTĚ MÍSTO POSLEDNÍHO ODPOČINKU NENAŠEL

Share