“Je to naprosto nespravedlivé“: Češi se zlobí, že ukrajinským seniorům je vyplacen starobní důchod. Musejí ale splňovat podmínku

Mezi staršími Češi se šíří fáma, že ukrajinští důchodci, kteří uprchli před válkou, dostávají od České republiky měsíčně výplaty důchodu. O tom informuje na svých webových stránkách portál ceskeduchody.cz.

Žena/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Přičemž to není pravda, ale spekulace. Nárok na dílčí důchod mají pouze takové ukrajinští uprchlíci kteří v Česku alespoň část života pracovali a pravidelně odváděli daně.

Peněženka/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Nepravdivá informace se šíří mezi četšími důchodci na sociálních sítích a přes řetězové e-maily.

Třeba jedna důchodkyně je přesvědčená, že Česko se zavázalo platit starobní důchod Ukrajincům, kteří by normálně dostávali důchod na Ukrajině.

Peníze/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Řekla také, že ČR z rozpočtu bude jim důchod vyplácet v průběhu třech let a že to bude hodně peněz. “Je to naprosto nespravedlivé,“ předvedla česká seniorka.

Peněženka/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

ČR ale nemá žádný závazek Ukrajincům platit starobní důchod po dobu třech let nebo jakoukoliv jinou dobu. Pravda je, že část důchodu dostávají pouze lidé, kteří kdysi pro ČR legálně pracovali.

ČTĚTE TAKÉ: „LIDÉ BY SE MĚLI PŘIPRAVIT NA DOKONALOU BOUŘI, KTERÁ PŘIJDE“: PORADCE PREMIÉRA FIALY ŘEKL, KDY NASTANE KRIZE A JAK JI ZVLÁDNOUT

PSALI JSME: TŘI ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU, KTERÁ ZBOHATNOU V SRPNU 2022

Share