„Prosím, zůstaňte doma, pokud můžete“: Hvězda světové opery Plácido Domingo se nakazil koronavirem

V neděli 22. března oznámil operní pěvec Plácido Domingo (79) na sociálních sítí, že provedl test na COVID-19, jehož výsledek byl pozitivní.

.

Na sociální síti operní zpěvák napsal, že celá jeho rodina byla v karanténě, a prošel testem poté, co se objevily první příznaky nemoci.

.

Prohlášení Plácida Dominga

„Považuji za svou morální povinnost oznámit, že mě pozitivně testovali na COVID-19.“ napsal.

Plácido Domingo a jeho rodina byli v izolaci „pokud to bylo z lékařského hlediska považováno za nezbytné“. Kromě toho se rozhodl provést testy poté, co se vyvinul příznaky koronaviru – horečka a kašel.

.

Tipy

Operní zpěvak poskytl veřejnou radu v případě, že se situace s pandemií koronaviru ve světě ještě zhorší.

„Žádám všechny, abyste byli velmi opatrní, dodržujte základní rady, často si myjte ruce, dodržujte vzdálenost nejméně dva metry od ostatních, dělejte všechno, co může zabránit, aby se koronavir šířil, a prosím, zůstaňte doma, pokud můžete“.

.

„Společně můžeme bojovat proti tomuto viru a zastavit současnou globální krizi. Můžeme tedy doufat, že se brzy vrátíme do našeho běžného každodenního života“.

.

„Postupujte prosím podle pokynů a pravidel vaší místní vlády, abyste zůstali v bezpečí a chránili nejen sebe, ale celou naši komunitu,“ napsal operní zpěvák.

.

Proč koncertní sály odmítají spolupracovat s operním zpěvákem?

.

V současné době mnoho koncertních sálů odmítá spolupráci s Domingem. Los Angeles Opera, kterou zpěvák založil a poté vedl, zveřejnil výsledky vyšetřování.

Mezi lety 1986 a 2019 byl obviněn ze špatného zacházení se ženami. Sám Domingo řekl, že lituje.

.

„Respektuji skutečnost, že se tyto ženy konečně cítily dostatečně pohodlně, aby promluvily.Chci, aby věděli, že je mi to opravdu líto,“ řekl.

.

Share