„Řada lidí to dělá už nyní“: Prymula promluvil o přeočkování proti koronaviru a doporučil návrat jednoho opatření

Počty pozitivních testů na koronavirus aktuálně klesají, ale epidemiolog Roman Prymula navrhuje návrat nošení roušek v nemocnicích. Kromě toho doporučuje pravidelné přeočkování proti covidu a to maximálně 8 měsíců od toho posledního. Informuje o tom web CNN Prima NEWS.

Exministr zdravotnictví podotkl, že poslední týden nedochází k růstu nákazy, i když nemocnice jsou stále zatížené. Ke zvládnutí situace by ale podle něho pomohlo jedno opatření.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

„Měli bychom zvážit minimálně zavedení roušek v nemocnicích. Řada lidí to dělá už nyní“ uvedl Prymula.

Epidemiolog dodává, že se nyní dělá málo testů a tím pádem nejde zachytit všechny pozitivní případy, kterých je momentálně mnohem více.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Prymula mimo jiné radí, ab se lidé nechali před podzimem přeočkovat. Zatím není nová vylepšená vakcína a budeme muset používat starou, která je ale stále účinná. Ideální interval mezi dávkami podle odborníka je 8 měsíců.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Z opičích neštovic Prymula strach nemá a říká, že ve světě poprvé došlo k poklesu počtu nakažených a úmrtí jsou registrovány v zemích, kde zdravotní systém není moc kvalitní.

V Česku se od začátku epidemie koronavirem nakazilo téměř 4 miliony lidí.

Psali jsme:Jaký dárek Marta Jandová na dovolené dostala od svého milovaného manžela: „To je takový prakticky nepořádek“

PSALI JSME: SVĚRÁK NATOČIL VIDEO S GENERÁLEM PAVLEM: JAK HEREC NYNÍ POMÁHÁ KANDIDÁTOVI NA PREZIDENTA A CO SI MYSLÍ O JEHO MINULOSTI

PŘIPOMÍNÁME: DCERA PAVLA HABERY ELLA SLAVÍ 20. NAROZENINY: PROČ JE KRITIZOVÁNA ZA SVŮJ VZHLED A JAK VYPADÁ

Share