Svěrák natočil video s generálem Pavlem: Jak herec nyní pomáhá kandidátovi na prezidenta a co si myslí o jeho minulosti

Generál Petr Pavel může počítat v prezidentských volbách s podporou slavného herce a režiséra Zdeňka Svěráka. Ten ve videu vyzval své známe, aby se podepsali pod kandidaturou Pavla, který hodlá bojovat o Hrad. „Budu ho podporovat,“ řekl umělec. Informuje o tom web idnes.cz.

Video je určeno pro sociální sítě, ve kterém Petr Pavel říká Svěrákovi, že chce kandidovat na prezidenta a ptá se ho, jestli mu nepomůže sbírat podpisy. Režisér souhlasí a volá skateboardistovi Maximu Habancovi.

Zdeněk Svěrák/ Zdroj: YouTube

Svěrák podotkl, že chce exgenerála vidět na Hradě a je ochoten mu pomáhat i v budoucnu. Umělec dodal, že bude podporovat Pavla, jak to dělal v minulosti, když pomáhal kandidátu Drahošovi a Schwarzenbergovi.

V roce 2012 Svěrák podporoval Karla Schwarzenberga se svým synem a po pěti letech opět veřejně podpořil jiného kandidáta na prezidenta. Tentokrát se jednalo o Jiřího Drahoše.

Petr Pavel je nyní favoritem v boji o Hrad a větší podporu má pouze expremiér Andrej Babiš. Je mu ale vyčítáno členství v komunistické straně od roku 1985.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Svěrákovi to ale nevadí a tuto skutečnost označil za mladickou nerozvážnost. Historici ale předpokládají, že exgenerál měl v úmyslu zapojit se do speciálních jednotek ve vojenské rozvědce komunistického režimu.

PSALI JSME: OBYVATELÉ JEDNÉ JIHOČESKÉ OBCE „ZAKÁZALI“ BABIŠOVI VSTUP: JAK TO VYSVĚTLILA STAROSTKA

PŘIPOMÍNÁME: JANA ŠVANDOVÁ ZVEŘEJNILA FOTOGRAFII SVÉ MODERNÍ CHALUPY: DŮM NEMÁ DVEŘE V LOŽNICI ANI V KOUPELNĚ

Share