Romantická komedie Pretty Woman slaví 30 let: Kdo měl hrát původně hlavní roli a jaký měl mít film konec

Kultovní film režiséra Gary Marshala byl poprvé uveden na velké obrazovce 23. března 1990 v Kanadě.

I když snímek s slaví třicet let od premiéry, stále boduje po celém světě a lidé se k němu neustále vrací.

.

V době střelby měla Julia Robertsová jen 23 let a Richard Gere jí bylo 41.

A vy jste to věděli?

Scénář byl původně koncipován jako sociální drama, kde hlavní postavou není jen prostitutka, ale také narkomanka.

Pracovní název filmu byl 3 000 $. Stejně tak zaplatil Edward Lewis za služby Vivien, který souhlasila s tím, že s ním stráví týden.

.

Obsazení hlavních rolí bylo dlouhé. Roli Edwarda vyzkoušeli: Christopher Reeve, Daniel Day-Lewis, Denzel Washington a dokonce Al Pacino, a role Vivien: Karen Allen, Molly Ringwald, Winona Ryder, Meg Ryan, Daryl Gunn, Michelle Pfeiffer, Jennifer Jason Lee a mnoho dalších hereček.

Hlavní postavu však měla první hrát herečka Brooke Shileds.

Někteří považovali tuto roli za urážlivou, ale Roberts to neudělala a právě ona jí přinesla celosvětovou slávu a velký úspěch v Hollywoodu.

.

S rozpočtem 14 miliónů dolarů, pokladna rozdala více než 463,4 milionu dolarů, film se vyplatil 33krát a přinesl hercům neuvěřitelný úspěch.

Slavná červená bunda na hrdinky Roberts byla koupena za pouhých 30 dolarů od prodejce vstupenek v nedalekém kině. Náhrdelník, který Edward dal Vivienovi ve filmu, a pravda byla drahá a stála 250 000 dolarů.

.

Pronajal si ho v jednom z obchodů s klenoty v New Yorku a při natáčení scény byl vyzbrojen strážcem.

.

Mimochodem, scéna s uzavřeným pouzdrem se stala improvizací. Smích Julie Robertsové byl natolik pravý, že režisér zahrnoval tento záběr do pásky.

.

Scéna, kdy se Vivian převaluje v posteli a kamera detailně zachycuje její štíhlé tělo, dostala tehdy do varu nejednoho muže.

.

Problém byl ale v tom, že tělo nepatřilo známé herečce, ale tyto lechtivější scény za ni natočila o pět let starší Shelley Michelle.

.

Kdo by neznal šlágr „Oh, Pretty Woman?“

Royovi se v hlavě vynořila představa, jak přechází ulici dlouhonohá kráska v minisukni a na vysokých podpatcích. Když se jeho žena vrátila z nákupu, píseň už měl hotovou.

.

Julii Roberts muselo být během natáčení vyrobeno speciální křeslo, protože po první části filmu měla problém z bolestí zad.

Před několika lety Gere tvrdil, že ten obrázek může být pokračováním. Tyto plány však nebyly určeny k uskutečnění.

Share