Migranti vzali zpátečku kvůli koronaviru: Z Evropy utíkají a za zpáteční cestu však zaplatí víc

Epidemie nového typu koronaviru obrací všechny migrační trasy. Před pandemii migranti se všemi způsoby snažili dostat do Španělska a Itálii.

Ve dnešní době je to jinak. Španělsko je připraveno zaplatit všem migrantům více, jestli se vrátí zpátky do své zemi.

.

“Ve dnešní době migranti se přizpůsobili k pandemii. Denně organizují nelegální cesty zpátky do svých zemi. Nejčastěji ze Španělska do Maroka”, – napsal španělsky deník El País.

Pomáhají migrantům také pašeráci, které před pandemii organizovali cesty do Italská. Teď podle policejních zdrojů snaží všech vrátit zpátky.

.

Ilegální migranti se často jedli něco v uličními prodeje. Například kebab. V době koronaviru všechny uliční prodejny zavřely, a přišli o zdroj příjmu.

Deník El País také uvedl, že 100 migrantů na konci března poprvé měli nelegální cestu do Maroka, za kterou každý zaplatil 5400 euro (přibližně 145 tisíc korun).

.

Cesta opačným směrem z Maroka do Španělska před pandemii stala od 400 do 1000 eur, uvedl policejní zdroj.

100 Maročanů se velmi dlouho vrátili domu. Měli nouzovou situaci. Kvůli špatnému počasí dlouho dobu byli na Španělskem pobřeží.

.

Když dorazili do svého Maroka, museli být na 14 denní karanténě, ale se skrývali. Ve Španělsku ve dnešní době je druhy nejvyšší počet nakažených, přes 210 tisíc lidi.

Počet nakažených v Maroko je třetí po Africe, 3600 lidi, a také tam jsou ve dnešní době speciální opatření. V březnu Maroko uzavřelo hranici.

.

Nejenom do Maroka se nelegálně vracejí migranti. Alžírsko také uvedlo, že ho občane se vrátí ze Španělska a Itálii. Ale tam všichni migranti jsou umístěné v karanténu.

“Zvláštní návrat. Několik skupin se vrátí ze Španělska do Alžírska k pobřeží Pyrenejského poloostrova. Všichni jsou zadrženi”, – napsal Algerie 360.

.

Celkem ve Středomoří od poloviny března nelegálně překročilo hranice Španělska a Itálii 829 běženců. Obrácena migrace pokračuje dál

Share