Ruská propaganda: Média v Rusku využívají demonstrace v Česku. K čemu jim to slouží

Protivládní demonstrace, které se v poslední době konají po celém území České republiky, a hlavně v hlavním městě Praze, jsou v Rusku využívány tak, jak se jim to nejvíc hodí. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Protest v ČR/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Ruská média detailně rozebírají, proč v Česku lidí vychází do ulic. Mají ale jinačí pravdu. Podle ruských moderátorů, mítinky v ČR se uskutečňují proto, že místní obyvatelstvo potřebuje pomoc Ruské federaci, což samozřejmě pravdou není.

Protest v ČR/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Například ruská televize NTV má za úkol dát divákům část pravdy, aby dale říkat nesmysly ve které už diváci budou věřit. „V centru Prahy se sešly stovky lidí a tvrdě kritizovaly postup vlády,“ začaly nejdříve pravdou.

Protest v ČR/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

“Požadovaly, aby vláda neskákala, jak EU píská a rychle se domluvila s Ruskem na dodávkách plynu,“ pokračují na televizi. Jenže to vysvětlují tak, jak to nejvíc potřebují, aby ruské obyvatelstvo se přesvědčilo, že evropští obyvatele nejsou s vládou spokojení je třeba jim s tím pomoct.

Protest v ČR/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Takovým způsobem již mnoho let Ruská federace šíří propagandu. Například i o tom, že válka, kterou Vladimir Putin rozvázal, je pouze řešením problémů ukrajinského obyvatelstva.

ČTĚTE TAKÉ: ”LHÁŘI A AGRESOŘI”: RUSKO OZNAČILO REZOLUCI V RADĚ BEZPEČNOSTI OSN ZA PROVOKACI. JAK NA PŘÍPAD REAGOVALO ČESKÉ MINISTERSTVO ZAHRANIČÍ

PSALI JSME: „V TURECKU NÁS NAZÝVALI ŠPÍNOU”: ČESKO PŘIJÍMÁ DALŠÍ UPRCHLÍKY. PŘED ČÍM PRCHAJÍ MUŽI

Share