“Chřipky se lidé tolik nebojí“: Odborníci předpovídají závažnou epidemii chřipky. Co může rychlé šíření nemoci zastavit

Začíná se období, kdy se zahajuje proces očkování proti chřipce. Podle názorů epidemiologů a dalších odborníků, právě v říjnu by se muselo očkování začít, před tím, jak se začne šíření nemoci.

Petr Šonka/Zdroj: YouTube

Podle statistik, každý rok na vakcinaci pro chřipce v České republice dorazí asi sedm procent z celého obyvatelstva. Nicméně šéf Sdružení praktických lékařů Petr Šonka uvádí, že procento musí být o hodně větší. O tom informuje na svých webových stránkách portál zpravy.aktualne.cz.

Petr Šonka/Zdroj: YouTube

Dle Šonky, musí se každoročně proti chorobě očkovat alespoň 20 až 30 procent obyvatel. Z tohoto počtu musí tam hlavně být starší lidé, kteří trpí jinými chronickými nemocemi.

Zdravotník/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Pokud však procento naočkovaných se nezvýší alespoň na tuto roven, existuje riziko rychlého šíření chřipky. Nejvíc nemoc samozřejmě ovlivni rizikovou skupinu obyvatel.

Petr Šonka upozorňuje, že chřipka je stejně těžké virové onemocnění, které může mít závažné dopady na zdraví člověka. Obzvlášť na pacienta, který dlouhodobě má jinou nemoc. Podle něj, choroba může ovlivnit zdraví člověka stejně jako koronavir.

Petr Šonka/Zdroj: YouTube

“Jenže chřipky se lidé tolik nebojí,“ vyjádřil se lékař.

ČTĚTE TAKÉ: „DÁ SE OČEKÁVAT, ŽE SOUČASNÁ VLNA BUDE VYŠŠÍ“: ROMAN PRYMULA PROMLUVIL O EPIDEMICKÉ SITUACI A VAKCÍNÁCH

PSALI JSME: „ROUŠKY BY SE MĚLY VRÁTIT“: NEJEN COVID PŘINUTÍ VRÁTIT RESPIRÁTORY. JAKÁ DALŠÍ NEMOC SE MŮŽE VRÁTIT DO ČR PODLE PREZIDENTA ČLK

Share