„V Turecku nás nazývali špínou”: Česko přijímá další uprchlíky. Před čím prchají muži

Těžké období pro Českou republiku je nejen proto krizi energetické, ale i kvůli uprchlické. Nejdřív po otevřeném útoku Ruska na Ukrajiny do tuzemska přijeli tisíce ukrajinských uprchlíků, pak stát řešil příjezd ukrajinských Romů, které častokrát mají dvojité občanství a ČR je nemůže oficiálně odbavit jako běžence.

Uprchlíci ze Sýrii/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Nyní do České republiky míří Syřané. Budova hlavního nádraží v Praze již více, než půl roku čelí náporu válečných uprchlíků. O tom informuje na svých webových stránkách portál zpravy.aktualne.cz.

Válka v Sýrii/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Přibližně čtyřicet Syřanů uprchlí před válkou v jejich vlasti, našli si přístřeší v hlavním městě Česka v nádražní budově.

Uprchlíci ze Sýrii/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

„Vydali jsme se na cestu za svobodným životem,” objasnil cíl příjezdu do tuzemska jeden z mužů. Mladík prozradil, že ve svém státu studovat na univerzitě, až do doby vybombardování celé budovy.

Válka v Sýrii/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Už dvanáct let v Sýrii probíhá občanská válka. Utečenec míní, že nechce v budoucnosti dostat zbraň a zapojit se do válečných činnosti.

Skupinka Syřanů/Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Do České republiky se muži dostali pěšky. V Turecku muži čelili kritice. „V Turecku nás nazývali špínou,” vzpomíná. Cesta do Srbska jim trvala přibližně pětadvacet dnů, přičemž ze Srbska do Česka asi 3 dny.

ČTĚTE TAKÉ: „STÁT MÁ UKÁZAT, ŽE JE SCHOPEN ŠETŘIT NA ENERGIÍCH“: PETR FIALA PROZRADIL, JAK V DOBĚ ENERGETICKÉ KRIZE ŠETŘÍ VLÁDA

PSALI JSME: Z PLYNU SE STAL POLITICKÝ NÁSTROJ: OBERMAIEROVÁ PUSTILA SE DO FIALY A ŘEKLA VLASTNÍ ŘEŠENÍ ENERGETICKÉ KRIZE

Share