„S penzí bych sice nevyžil“: František Ringo Čech řekl, že musí stále pracovat. Promluvil i o politice

František Ringo Čech je známý umělec, hraje na bicí, hraje v divadle, zpívá, píše scénáře, kdysi byl moderátorem a v minulosti se věnoval i politice. Nedávno však přiznal, že musí stále pracovat, protože ze své penze by nyní nevyžil.

Na počátku šedesátých let minulého století se František Ringo Čech vyučil radiomechanikem a kromě toho mohl opravovat i televizory. Chtěl se ale věnovat hudbě a herectví. Studoval proto na pražské konzervatoři.

František Ringo Čech / Zdroj: youtube.com

V létě umělec oslaví 80. narozeniny, ale necítí se jako důchodce. Podle něj ho dokonce štve, že už je seniorem, ale nemůže to změnit.

Nedávno si také postěžoval na svůj důchod a uvědomuje si, že nízké důchody dostává mnoho Čechů.

František Ringo Čech / Zdroj: youtube.com

„Já jsem spokojený. S penzí bych sice nevyžil… I když na chalupě, s tím, co má moje paní a já, bychom možná vyžili,“ řekl v rozhovoru pro Českédůchody.cz František Ringo Čech.

Chápe, že ostatní senioři jsou nuceni pracovat, jinak by nevyžili. Ocitl se v podobné situaci, ale navíc ho práce baví, protože je činorodým člověkem.

František Ringo Čech / Zdroj: youtube.com

Promluvil také o politice, které se věnoval 8 let. Dnes nechce vidět žádnépolitiky, je zděšen tím, co se v politice děje. Neví, co by nyní měla dělat vláda. „Oni šli, rvali se na Titanic, tak ať se teď snaží, aby se nepotopili,“ dodal Ringo Čech.

PSALI JSME: „DNES MÁM POCIT, ŽE JE TO SPÍŠ BĚSNÍCÍ STÁDO“: RICHARD KRAJČO PROMLUVIL O VOLBĚ PREZIDENTA A KAUZE S BABIŠEM

PŘIPOMÍNÁME: MONIKA BABIŠOVÁ ŘEKLA, PROČ BY LIDÉ MĚLI VOLIT JEJÍHO MUŽE ANDREJE BABIŠE: „MÁ DOBRÉ SRDCE“

Share